WLJS – Derbowy podział punktów

W meczu 8. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław zremisowała z FC Wrocław Academy 1:1.

Mecz dwóch wrocławskich zespołów był w miarę wyrównany, a końcowy rezultat można uznać za sprawiedliwy.

Pierwsi okazję do strzelenia gola mieli goście, ale strzał jednego z ich piłkarzy, w 9 minucie był niecelny. W 14 min. Konrad Grudziński lekkim uderzeniem lewą nogą zmieścił piłkę przy słupku i Ślęza objęła prowadzenie. Za moment mogło być już 2:0, lecz po znakomitej wrzutce Kacpra Opatowskiego, piłka tylko otarła się o głowę doskonale ustawionego Jakuba Gila. Jeszcze przed przerwą w bramkę nie trafił Jakub Więckowski, a podobnie też uczynił piłkarz FCWA.

W 61 min. po strzale Gila, piłka odbiła się od nogi rywala i wyszła na rzut rożny. Z biegiem czasu lekką przewagę zaczęli uzyskiwać goście. Dwukrotnie niecelnie uderzali oni głową. W 77 min. fantastyczną okazję by zamknąć mecz zmarnował Bartosz Modrzejewski, który będą sam przed bramką rywali, niestety zgubił piłkę. Ta sytuacja szybko zemściła się na żółto-czerwonych, bo po chwili po faulu Mateusza Adamczyka, arbiter wskazał na jedenastkę, po której Akademia doprowadziła do wyrównania.

ŚLĘZA WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY 1:1 (1:0)

1:0 Grudziński 14′
1:1 ? (karny) 79′

Ślęza – Adamczyk, Stożek, Grudziński, Dyrka, Szewczyk, Opatowski (69’Olszak), Modrzejewski (77’Morawa), Więckowski (80’Lebiodzik), Gil, Jakiel, Błażewicz.