WLJS – Efektowne zwycięstwo juniorów

W meczu 6. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z Górnikiem Polkowice 6:2.

Po dwóch porażkach Ślęza odniosła zwycięstwo. Był to mecz jaki lubią oglądać kibice, bo choć nie brakowało w nim błędów, to akcja przenosiła się często spod jednego pola karnego pod drugie. Najważniejsze, że nie brakowało też goli, których zdecydowanie więcej strzeliła Ślęza.

Od pierwszych minut żółto-czerwoni przeważali. W 3 min. w środek bramki uderzył Krystian Błażewicz. W 7 min. byliśmy świadkami nieoczekiwanej sytuacji, bowiem Konrad Grudziński posłał piłkę tuż obok słupka, tyle że własnego. Po chwili znakomitej okazji nie wykorzystał Mikołaj Wawrzyniak. W 14 min. Wiktor Flarski przeprowadził indywidualną akcję, zakończoną strzałem po którym piłka zatrzepotała w siatce bramki Górnika. W następnym okresie mogliśmy oglądać popis nieskuteczności żółto-czerwonych. Z dystansu niecelnie uderzali Kamil Wróbel i Wawrzyniak. W 29 min. setkę zmarnował Wawrzyniak, a za chwilę to samo uczynił Błażewicz. Kolejnych okazji nie brakowało, a że nie wykorzystane sytuacje się mszczą, przekonaliśmy się w 38 min. gdy Górnik doprowadził do wyrównania. Jeszcze bardziej pokarany został nasz zespół tuż przed przerwą, gdy goście trafili po raz kolejny. Zamiast więc wysoko prowadzić, Ślęza schodziła do szatni na przerwę przegrywając 1:2.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas znakomicie, bo już w 48 min. po podaniu Konrada Marciniaka, do wyrównania doprowadził Dominik Krukowski. W 54 min. Ślęza odzyskała prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu Wróbla, celnym uderzeniem popisał się Wawrzyniak. Niewiele jednak brakowało, byśmy z tego prowadzenie cieszyli się bardzo krótko, bo w 56 min. piłkarz Górnika trafił w słupek, a w 59 min. inny zawodnik obił poprzeczkę bramki 1KS-u. Po godzinie gry znów mocniej zaatakowali wrocławianie i znów marnowali sytuacje za sytuacją. W 76 min. ponownie na listę strzelców wpisał się Wawrzyniak, przy asyście Wiktora Pietrzyka. Po chwili, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym, gola zdobył Marciniak. Ten sam piłkarz asystował Krukowskiemu, gdy ten w 83 min. ustalił końcowy rezultat.

ŚLĘZA WROCŁAW – GÓRNIK POLKOWICE 6:2 (1:2)

1:0 Flarski 14′