WLJS – Feralna końcówka derbowego meczu juniorów

W meczu 18. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych Ślęza Wrocław przegrała z Parasolem Wrocław 1:2

O pierwsze połowie można by powiedzieć tylko, że się odbyła. Z boiska wiało nudą, a żaden z zespołów nie stworzył poważniejszego zagrożenia pod bramką przeciwników. Nieco więcej działo się po przerwie. W 52 min. po rzucie rożnym stojący kilka metrów przed bramką posłał piłkę obok słupka. W kolejnych minutach lepsze wrażenie sprawiał Parasol i to ten zespól tworzył ciekawsze, a zarazem groźniejsze sytuacje. W 60 min. jednemu z zawodników gości zabrakło centymetrów, by dosięgnąć piłki i umieścić ją w bramce. Po chwili po strzale głową piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Ślęzy, a w 76 min. z odległości 3. metrów, nieobstawiony piłkarz Parasola uderzał głową wprost w stojącego na środku bramki Huberta Banacha. Parasol stwarzał sytuacja, a gola zdobyła Ślęza. W 80 min. Filip Skórnica po świetnej indywidualnej akcji , znakomicie wyłożył piłkę Filipowi Balcerzakowi, a ten pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Końcówka spotkania należała jednak do gości. W 84 min. w zamieszaniu podbramkowym doprowadzili oni do wyrównania, a w 89 min. po kontrataku zdobyli zwycięskiego gola. Przy tym drugim golu, piłkarze Ślęzy mieli ogromne pretensje do arbitra, że nie odgwizdał spalonego. Nam też się tak wydawało, lecz niestety VAR-u nie mamy i nie możemy tej sytuacji sprawdzić. Podobnie jak tej z doliczonego czasu gdy Balcerzak zdołał posłać piłkę w kierunku pustej bramki, sprzed której zdołał wybić ją obrońca. Problem jest jednak w tym, że w momencie strzału piłkarz Ślęzy został powalony przez rywala w polu karnym.

ŚLĘZA WROCŁAW- PARASOL WROCŁAW 1:2 (0:0)

1:0 Balcerzak 80′