WLJS – Juniorzy z drugim zwycięstwem

W meczu 2. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z Lechią Dzierżoniów 3:1.

W porównaniu z środowym meczem ze Śląskiem, dziś juniorzy Ślęzy zagrali słabsze spotkanie. Najważniejsze jednak jest to, że ponownie wygrali, a ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

Ślęza przeważała w tym starciu praktycznie przez czas, bedąc zespołem lepszym. Już w 7 min. bliski otwarcia wyniku był Dominik Krukowski. Przewaga Ślezy udokumentowana została golem w 10 minucie, gdy po podaniu Juliana Trochanowskiego, piłkę w siatce umieścił Wiktor Flarski.Chwilę później, Leonard Cygan widząc, że bramkarz przyjezdnych opuścił swoją świątynie, uderzył z dystensu, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić jeden z obrońców. W 22 min. dobrze spisał się Mateusz Adamczyk, broniąc groźny strzał z rzutu wolnego.W końcówce pierwszej połowy żółto-czerwoni zdobyli jeszcze dwie bramki. Pierwszą Mikołaj Wawrzyniak, a drugą Krukowski głową, po dośrodkowaniu Cygana z rzutu rożnego.

Po przerwie Ślęza wciąż przeważała, i miała kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. Żadnej z nich jednak nasi juniorzy nie wykorzystali, a w samej końcówce, po trafieniu Kornela Kareckiego, Lechia zdobyła honorowego gola.

ŚLĘZA WROCŁAW – LECHIA DZIERŻONIÓW 3:1 (3:0)

1:0 Flarski 10′
2:0 Wawrzyniak 37′
3:0 Krukowski 44′
3:1 Karecki 87′

Ślęza – Adamczyk, Rzhevskyi (82’Mleczak), Trochanowski, Stańczak, Wróbel, Cygan (72’Mróz), Wawrzyniak, Flarski (58’Ostaszewski), Pietrzyk (46’Stożek), Krukowski (87’Ćwiek), Marciniak
Lechia – Pluta, Busch, Skupień, Kozłowski, Karecki, Skawiński, Buczyński, Kuprowski, Jadwinczyn (62’Segda), Przewoźny, Watuszko (72’Ziółkowski)