WLJS – Łatwe zwycięstwo Ślęzy z Piastem

W meczu 24. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z Piastem Nowa Ruda 5:0.

Mimo, że wiosną skład Ślęzy znacznie różni się od tego z jesieni, to w meczu z zamykającym tabelę Piastem wrocławianie byli zdecydowanymi faworytami i z tej roli należycie się wywiązali. Nie mogło być jednak inaczej, gdy w składzie prowadzonego przez trenera Tomasza Woźnickiego zespołu znalazł się m.in. Mikołaj Wawrzyniak, który w rozegranym przed tym starciem, meczu III ligi z Polonią Bytom dał doskonałą zmianę. Warto też odnotować powrót do drużyny po wielomiesięcznej, spowodowanej kontuzją przerwie, Juliana Trochanowskiego.

Ślęza przeważała w tym meczu od samego początku i już w 10 min. uzyskała prowadzenie, po tym jak po dośrodkowaniu Wiktora Flarskiego, głową piłkę w siatce umieścił Dominik Krukowski. Piłkarz ten wkrótce mógł się poszczycić hat trickiem, bowiem w 22 min. jak bramkarz Piasta wypluł piłkę prze siebie po uderzeniu Wawrzyniaka, popisał się skuteczną dobitką, a w 36 min. przy doskonałej asyście Trochanowskiego, po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Jeszcze przed przerwą gola zdobył też Wawrzyniak.

Po przerwie Ślęza nie była już tak skuteczna, a jedyną bramka w tej części meczu, to samobójcze trafienie Juliana Stosio, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, po dośrodkowaniu Szymona Pietrzyka.

ŚLĘZA WROCŁAW – PIAST NOWA RUDA 5:0 (4:0)

1:0 Krukowski 10′
2:0 Krukowski 22′
3:0 Krukowski 36′
4:0 Wawrzyniak 45′
5:0 Stosio (samobójcza) 79′

Ślęza – Adamczyk (68’Wencel), Stożek (61’Chmielewski), Rzhevskyi (36’Wolny), Pietrzyk, Shcheniavskyi, Trochanowski (61’Shevchenko), Flarski, Błażewicz, Krukowski, Ziglewski (61’Stelmaszek), Wawrzyniak (68’Mleczak).