WLJS – Lechia pokonana, Ślęza szósta na koniec sezonu

W meczu 26. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z Lechią Dzierżoniów 5:3.

Juniorzy Ślęzy udanie zrewanżowali się wyżej notowanemu rywalowi za jesienną porażkę, a dzięki temu zwycięstwu, zakończyli rozgrywki na bardzo dobrym 6. miejscu.

Ostatnie mecze w rozgrywkach juniorów starszych są trochę sentymentalne. Zazwyczaj piłkarze w nich grających, często rozgrywają swój ostatni mecz w barwach danego klubu. Podobna sytuacja miała miejsce i dziś, w spotkaniu w którym kilku zawodników rozegrało ostatni mecz w żółto-czerwonych barwach. Zagrali bardzo dobrze i wraz z tymi,co będą grać w 1KS-ie jeszcze w przyszłym sezonie, odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Początek tej potyczki był dosyć niemrawy. Długo na boisku nie działo się nic ciekawego. Na pierwszy, niecelny strzał Kacpra Opatowskiego czekaliśmy aż do 23 min. Kilka chwil później, uderzeniem odpowiedzieli też przyjezdni, a choć piłka po nim nie leciała w światło brami, to i tak interweniował debiutujący w juniorach st. Robert Ratajczak. z biegiem czasu gra się ożywiła, a efektem tego był gol dla wrocławian. W 32 min. Jakub Więckowski przeprowadził rajd prawą stroną i wyłożył piłkę Filipowi Balcerzakowi, a ten nie zmarnował znakomitej okazji. Lechia wyrównała w 41 minucie, ale z remisu nie cieszyła się długo, bo tuż przed przerwą po zagraniu Marcela Dzwonika, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Balcerzak.

Jak dobrze zakończyła się dla nas pierwsza połowa, tak równie dobrze rozpoczęła się druga. W 49 min. bramkarz Lechii zbyt krótko wybił piłkę, a Jakub Lebiodzik nie zwlekając, precyzyjnie uderzył z powietrza. W kolejnych akcjach Ślęza była bliska podwyższenia prowadzenia. Znakomitą okazję zmarnował Bartosz Modrzejewski, a po kolejnym złym wybiciu piłki przez bramkarza, Dzwonik uderzeniem z dystansu obił poprzeczkę. W 72 min. golkiper Lechii ponownie się nie popisał. Minął on się z piłka zagraną przez Dzwonika, a Opatowski nie miał już żadnego problemu by posłać ją do siatki. W samej końcówce rozluźnieni wrocławianie poluzowali trochę szyki w defensywie, czego efektem były dwa gole dla przyjezdnych. Zostały one jednak rozdzielone przez celne trafienie Szymona Żebrowskiego.

ŚLĘZA WROCŁAW – LECHIA DZIERŻONIÓW 5:3 (2:1)

1:0 Balcerzak 32′