WLJS – Siódemka juniorów

W meczu 11. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z KS-em Żórawina 7:0.

 
Pewnie i wysoko juniorzy Ślęzy pokonali przedostatni w tabeli zespół za Żórawiny. Można by rzec, że nasza drużyna zrobiła po prostu swoje. Ślęza przeważała przez całe spotkanie, mając ogromną przewagę pod względem czasu posiadania piłki. Już w 3 min. wynik otworzył strzałem za pola karnego Szymon Spodniewski. W początkowych minutach goście próbowali się jeszcze odgryzać, dwukrotnie uderzając niecelnie, a raz zmuszając do interwencji Wiktora Gasztyka. Zdecydowanie więcej działo się jednak pod bramką KS-u. Po rzucie rożnym Igor Kociemski, strzelił głową nad poprzeczką. W 27 min. na czystej pozycji znalazł się Mateusz Grochowicki i zaprzepaścił doskonałą szansę na zdobycie gola uderzając nieczysto. W 32 min. ten sam piłkarz był już bezbłędny, uderzając piłkę zagraną przez Jakuba Pajączka. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie blliski zdobycia bramki był Gracjan Zaród, a Spodniewski uderzył w niewielkiej odległości obok słupka.

Po zmianie stron Dominik Krukowski oddał strzał, który po nodze obrońcy opuścił plac gry, a Oskar Chmielewski będąc tuż przed bramką nie trafił w piłkę. W 58 min. Krukowski minął dwóch rywali i płaskim uderzeniem sprawił, że futbolówka zatrzepotała w siatce po raz trzeci. Ten sam piłkarz w 66 min. obił poprzeczkę. W 68 min. Grec obsłużył prostopadłym podaniem Pajączka i było już 4:0. Kolejny sytuacje to bomba Chmielewskiego wprost w stojącego na środku bramki golkipera i niecelna próba Grochowickiego z dystansu.W końcowej fazie meczu bramki strzelali zmiennicy. W 80 min. uczynił to Łuksza Ziglewski przy asyście Chmielewskiego. W 82 min. po podaniu Grochowickiego, gola strzelił Igora Machała. Końcowy rezultat ustalony został w 87 min. Po strzale Pajączka z rzutu wolnego, bramkarz odbił piłke przed siebie, a Machała mocnym uderzeniem po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

ŚLĘZA WROCŁAW – KS ŻÓRAWINA 7:0 (2:0)

1:0 Spodniewski 3′
2:0 Grochowicki 32′
3:0 Krukowski 58′
4:0 Pajączek 68′
5:0 Ziglewski 80′
6:0 Machała 82′
7:0 Machała 87′

Ślęza – Gasztyk, Zaród (46’Ziglewski), Chmielewski, Kociemski, Sypień (68’Dimitriadis), Spodniewski (68’Shevchenko), Pajączek, Grec (70’Machała), Krukowski (70’Mleczak), Pietrzyk (68’Szyller), Grochowicki.

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii.