WLJS – Ślęza zdecydowanie lepsza od Parasola

W meczu 25. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z Parasolem Wrocław 4:0.

Tym razem możemy napisać, że juniorzy Ślęzy zagrali fajny mecz, a na dodatek wysoko w nim zwyciężyli. Żółto-czerwoni dyktowali swoje warunki przez całe 90 minut, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Już na samym początku spotkania, Patryk Sługocki dwukrotnie obsłużył podaniami Romana Heresha. Za pierwszym razem piłka przeleciał tuż obok słupka, a za drugim, w 7 min. zatrzepotała już w siatce. Kolejnych okazji, by podwyższyć prowadzenie nie brakowało, ale skromne prowadzenie żółto-czerwonych utrzymało się do przerwy.

Po wznowieniu gry w obrazie meczu nic w zasadzie się nie zmieniło. Ślęza wciąż była zdecydowanie lepsza, a Parasol od czasu starał się zaatakować, ale w praktyce nic z tego nie wynikało. W 61 min. Jakub Murat przeprowadził rajd z piłką, a następnie tak ją wyłożył Wiktorowi Niemczykowi, że pozostało mu tylko przyłożyć nogę. W 65 min. po faulu na Hereshu, do wykonania rzutu karnego podszedł Murat. Jego strzałowi zabrakło jednak i mocy i precyzji, stąd łatwo poradził z nim sobie bramkarz Parasola. W 72 min. po uderzeniu Błażeja Jakóbczyka z rzutu wolnego, golkiper gości wypluł piłkę przed siebie, a z tego prezentu nie omieszkał skorzystać Aleksander Sypień. Końcowy rezultat po indywidualnej akcji ustalił w 81 min. Murat.

ŚLĘZA WROCŁAW – PARASOL WROCŁAW 4:0 (1:0)