I WLJS – W środę juniorzy zagrają z Karkonoszami

W środę (21 września) o godz.17 na stadionie przy ul. Niepodległości 6 (Zakrzów), rozegrany zostanie mecz 6. kolejki rozgrywek I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, pomiędzy Ślęzą Wrocław i Karkonoszami Jelenia Góra.

 

Choć to już 6. kolejka, to możemy powiedzieć, że dla juniorów Ślęza będzie to pierwszy prawdziwy test w tych rozgrywkach. Dlaczego ? Ano dlatego, że choć spojrzymy na tabelę i widzimy, że 1KS plasuje się w niej na 2. miejscu, mając w bilansie cztery zwycięstwa i jeden remis, to jednak z całym szacunkiem do dotychczasowych rywali, wydaje się, że nie byli oni najmocniejsi. Ślęza zdobyła dotąd punkty z zespołami, które solidarnie plasują się w końcówce tabeli, a jedynym z nich, który w bieżących rozgrywkach raz zwyciężyły, są Orzeł Ząbkowice Śl. i WKS Śląsk, z tego grona zajmujący najwyższe, bo 11 miejsce. Co warto też zauważyć, nasza drużyna w większości tych starć swoją grą nie powalała na kolana, a największe męki przeżywała w potyczkach z drużynami, które nie zdobyły jeszcze choćby punku, czyli Piastem Nowa Ruda i Baryczą Sułów.

W środę na Zakrzów przyjadą jeleniogórskie Karkonosze, czyli rywal z wyższej już półki. Zespół ten plasuje się na 5. miejscu mając zdobytych 10 pkt. Oczywiście liczymy na to, że żółto-czerwoni odniosą zwycięstwo, ale żeby tak też się stało, muszą po prostu grać z większym zaangażowaniem, bo obserwując ich dotychczasowe mecze, mogło się wydawać, że nie wszyscy młodzi piłkarze grają w nich na 100%. Oby tym razem było inaczej, czego też oczekujemy.