WLM – Drużyna młodzików z pierwszym w sezonie zwycięstwem

W rozegranym na „Oławce” meczu 4. kolejki II Wojewódzkiej Ligi Młodzików, Ślęza Grafen Wrocław wygrała z Olympicem II Wrocław 3:2.

Trener Kacper Zbroiński – Od początku meczu mogliśmy obserwować wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie potrafiliśmy pokonać bramkarza gospodarzy. Zmieniło się to w 12 minucie, kiedy mocne podanie Alexa Derenia wszerz boiska wykończył Patryk Zimoch, który zachował się w tej sytuacji jak typowy napastnik i świetnie zajął przestrzeń zwolnioną przez naszego nominalną „9”. Drugą bramkę dla naszego zespołu strzelił w 30 minucie, po małym zamieszaniu w polu karnym Alex Dereń. Początek drugiej połowy to nasza dalsza przewaga i kontrola meczu, podkreślona bardzo podobną bramką Alexa na 3:0. Ostatnie 10 minut meczu to zmiana ustawienia, która wprowadziła nieco zamieszania i tracimy dwie bramki: pierwszą po podaniu za plecy obrońców i minięciu Cypka Bukowskiego przez napastnika gospodarzy, druga po pięknym strzale z rzutu wolnego z dużej odległości. Warto dodać że przy stanie 2:0 Cypek obronił rzut karny, co zagwarantowało dalszy spokój w grze i dodało całemu zespołowi pewności siebie.

OLYMPIC II WROCŁAW – ŚLĘZA GRAFEN WROCŁAW 2:3 (0:2)

0:1 Zimoch (as.Dereń) 12′