WLT U14 – Wpakowali do bramki WKS-u 10 goli

W meczu 7. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy U14, Ślęza Wrocław wygrała z WKS-em Śląskiem Wrocław 10:0.

Po ostatnim meczu z Łużycami Lubań, mimo zwycięstwa, trener Wojciech Czwartos nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Dziś, po meczu ze Śląskiem, już chyba nie będzie tak surowy, bowiem trampkarze Ślęzy zagrali dobry mecz, a ich gra mogła się podobać kibicom.

Nasza drużyna szybko ustawiła sobie ten mecz, bo już w 2 min. po podaniu Mateusza Walisia, piłkę do bramki wpakował Iyani Berezowski-Barton. W 9 min. bardzo ładnie z dystansu przymierzył Mikołaj Ciesielski, lecz zdobyty przez niego gol nie został nie wiedzieć czemu uznany. Arbiter dopatrzył się bowiem faulu, a raczej nie dopatrzył, tylko zareagował na krzyk trenera Śląska. Mówi się trudno i gra się dalej. Chłopaki zareagowali najlepiej jak to można było uczynić, bo w 11 min. Po podaniu Berezowskiego, gola strzelił Waliś. Młodzi piłkarze Ślęzy grali na luzie i raz za razem konstruowali fajne akcje. Po jednej z nich, w 29 min. piłka jak po sznurku powędrowała od Berezowskiego do Wiktora Małka, a następnie do Walisia i było już 3:0. Minęła minuta i prowadzenie 1KS-u znów się powiększyło, po kolejnym trafieniu Berezowskiego, który wykorzystał nieporozumienie obrońcy z bramkarzem. Do przerwy Ślęza prowadziła 4:0, choć mogła prowadzić jeszcze wyżej.

Na początku drugiej połowy prawym skrzydłem popędził Szymon Graczyk, a następnie wyłożył piłkę Berezowskiemu, który tym samym ustrzelił hat tricka. Kolejne dwie bramki były niemal identyczne. Po dośrodkowaniach z rzutu rożnego Walisia, piłkę w siatce umieszczał Małek. Autorem ostatnich goli, a zarazem kolejnego w tym starciu hat tricka był Mikołaj Ciesielski. Pierwszego strzelił po asyście Walisia, drugiego uderzeniem z dystansu, a trzeciego z rzutu karnego, podyktowanego po faulu na nim samym.

Ślęza po rozgromieniu WKS-u, ponownie objęła samodzielne prowadzenie w tabeli, bowiem dotychczasowy lider, legnicka Miedź, przegrał ze Śląskiem S.A. czyli z zespołem, z którym Ślęza mierzyć się będzie za tydzień.

ŚLĘZA WROCŁAW – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 10:0 (4:0)

1:0 Berezowski-Barton 2′