Wrocław Trophy – Świetne dziewczyny i waleczni chłopcy

Znakomicie spisały się żeńskie zespoły Ślęzy Wrocław na turnieju „Wrocław Trophy”. Nieźle poszło też naszym najmłodszym piłkarzom.

 

W porównaniu z innymi klubami, Ślęza na turnieju „Wrocław Trophy” zaprezentowała się w skromnej, bo liczącej zaledwie cztery, ilości drużyn. Nie przeszkodziło to w tym, by o 1KS-ie było głośno na tych zawodach, głównie dzięki dziewczynom, choć też występującym w najmłodszej kategorii wiekowej chłopcom, bardzo niewiele zabrakło, by zająć miejsce na podium.

U15 – Dziewczyny

Sześć zespołów (w tym dwa czeskie) przystąpiło do trzydniowych zmagań. Ślęza nie rozpoczęła najlepiej, bo mimo sporej przewagi, tylko bezbramkowo zremisowała z KA 4 resPect Krobia. Potem było już lepiej. Zwycięstwa nad Dynamo České Budejovice (1:0), MUKS-em Kostrzyn nad Odrą (4:0) i FC Hradec Králové (1:0), sprawiły, że już w sobotę było wiadomo, że żółto-czerwone zagrają w wielkim finale. Przeciwnikiem 1KS-u w rywalizacji o główne trofeum była Kadra Dolnośląskiego ZPN-u. Zanim jednak doszło do decydującego starcia, obie ekipy w niedzielny poranek spotkały się ze sobą w meczu kończącym rozgrywki grupowe. W nim lepsze (2:0) okazały się być kadrowiczki. To co najważniejsze działo się jednak o godz.17:20 w meczu, który był nie tylko finałem rozgrywek U15 dziewczyn, ale też był ostatnim spotkaniem całego turnieju „Wrocław Trophy”. Po zaciętej i emocjonującej potyczce, tym razem to piłkarki Ślęzy okazały się być górą, w pojedynku z najlepszymi zawodniczkami z całego Dolnego Śląska, wygrywając z nimi 1:0.

Na podium nasze piłkarki odebrały medale i wspaniały puchar, a także wysłuchały Mazurka Dąbrowskiego. Dodajmy jeszcze, że królową strzelczyń została Gabi Lewicka, a rodzynek w drużynie, Krystian Świtaj otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza.

Ślęza – Gabriela Lewicka, Magda Półrolniczak, Oliwia Szewczyk, Julia Cecot, Emilia Matłosz, Sandra Piaseczna, Julia Ciesielska, Karina Kruk, Magda Studnicka, Zuzanna Dobies, Katarzyna Gaber, Weronika Wybieralska, Martyna Kucharzów, Gabriela Igałowicz, Zuzanna Kogutek, Krystian Świtaj.

 
U13 – Dziewczyny

Możemy sobie tylko pogdybać, co by było, gdyby Gabi Lewicka i Madzia Półrolniczak, zamiast w piętnastkach, zagrały w swojej kategorii wiekowej. Zamiast tego, należy się jednak cieszyć z bardzo dobrego występu pozostałych dziewczyn. Wśród nich nie brakowało grających na co dzień w innych klubach (choć mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre z nich, już wkrótce staną się ona zawodniczkami Ślęzy). W tym miejscu chcemy w imieniu trenera Arkadiusza Domaszewicza podziękować Orłowi Lubawka (Orzechowska, Matusik), Piastowi Żmigród (Witkowska), Polonii Środa Śl. (Kłodnicka), Strzeliniance Strzelin (Musiałkowska, Rozwadowska) i Błyskawicy Szewce (Łukaszek), za umożliwienie tym dziewczynom udziału w turnieju „Wrocław Trophy”. Dodajmy jeszcze, że i kilka naszych piłkarek grało w tych zawodach nieregularnie (niektóre przez jeden dzień, inne przez dwa). Jak widać z powyższego, kadra Ślęzy na tej imprezie stanowiła swoistą mieszankę, która dała sobie radę znakomicie. Dziewczyny poradziły sobie z niemieckim SC Vistula Flamekickers (1:0), czeskim FC Hradec Králové (2:1) i Delfinem Ślesin (2:0). W dwumeczu finałowym lepsza okazała się jednak Praga Warszawa (1:1, !:2), przewyższająca nasz zespół nie tyle umiejętnościami, a zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi.

Ślęza – Hanna Wieczerzak, Liliana Łukaszek, Ada Butwicka, Natalia Zadka, Kasia Musialowska, Ala Kuriata, Marta Rozwadowska, Natalia Witkowska, Paulina Orzechowska, Nikola Matusik, Wiktoria Zawadzka, Maja Wilk, Aleksandra Kłodnicka, Hania Mikos, Julia Guzek, Marysia Ambroży, Gosia Rogus.

U8 – Chłopcy

Spośród 10-ciu kategorii chłopców, Ślęza zagrała tylko w tej najmłodszej, wystawiając do niej dwie drużyny. Pierwsza z nich prowadzona przez trenera Marcina Dłużniaka, otarła się o podium, zajmując 4. miejsce. O tym, że chłopcy nie zdobyli medalu, zadecydował jedyny przegrany mecz grupowy, z późniejszym zwycięzcą całego turnieju, zespołem AP Champions Oława (gratulujemy). To spotkanie zdecydowało o tym, że nasza drużyna zagrała w niedzielę o miejsca 4-6 i w tej rozgrywce okazała się być zdecydowanie najlepsza.

Ślęza I – Dominik Brej, Filip Szpila, Tristan Kłodnicki, Radek Wójciak, Ksawery Urycki, Adam Kocowski, Kuba Banasiński, David Rzhevskyi, Mak Paszkiewicz.

Drugi zespół trenera Mateusza Pałysa złożony był z młodszych chłopców, którzy grali z ogromną pasją z starszymi rywalami. Udało im się wygrać jeden mecz, co już jest bardzo dużym osiągnięciem. W kilku innych mocno też postawili się przeciwnikom. Za rok, gdy ci chłopcy grać będą ze swoimi rówieśnikami, spodziewać się możemy, że to oni właśnie będą rozdawać karty w tym turnieju.

Ślęza II – Ksawery Jankowski, Adam Klauza, Jeremiasz Marek, Szymon Nowak, Alex Hojnowski, Ignacy Machna, Michał Kabala, Sebastian Sebastianiuk,Wiktor Sibiński.