Zespoły młodzików dwa razy do przodu

Dwa zwycięstwa odniosły zespoły młodzików Ślęzy Wrocław w niedzielnych meczach.

 
4. kolejka II Wojewódzkiej Ligi Młodzików

ŚLĘZA WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY 1:0 (1:0)

1:0 Dudzik

Ślęza – Machoń, Musiałkiewicz, Wawrzyniak, Kalisz, Raputa, Baczul, Ciszek, Dudzik, Sempik oraz Stępniewski, Świat, Zemylak.

Po dobrym meczu, Ślęza zdobyła jakże cenne 3 pkt. Było to wyrównane i bardzo zacięte spotkanie. Ślęza była bliska otwarcia wyniku w 10 min., gdy tuż obok bramki strzelił Tomasz Raputa. Chwilę później bramkarz gości, obronił uderzenia Adriana Zemylaka i ponownie Tomasza Raputy. Swoje okazje miał też przeciwnik, lecz ani w 13 ani też w 16 min. nie dał się zaskoczyć Kornel Machoń. W 19 min. z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Baczul, a znakomitym uderzeniem głową, piłkę do siatki posłał Mateusz Dudzik.
W drugiej połowie więcej sytuacji stworzył zespół FCWA, ale pewnie i skutecznie broniący dziś Kornel Machoń, nie pozwolił, by piłka choć raz wpadła do bronionej przez niego świątyni.

5. kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

OLYMPIC III WROCŁAW – ŚLĘZA II WROCŁAW 1:4 (0:2)

0:1 Małek 2′
0:2 Berezowski-Barton (Małek) 24′
0:3 Małek (Berezowski-Barton) 41′
1:3 ? 51′
1:4 Kubik 59′

Ślęza II – Bukowski, Czyczerski, Graczyk, Małek, Kubik, Sot, Molczyk, Berezowski-Barton, Dereń, Wiśniowski, Zimoch, Miszewski.

Trener Gustaw Sadowski – Znów dwie różne połowy w naszym wykonaniu. Pierwsza pod naszą kontrolą jak i za równo nasza gra napawa optymizmem. Druga połowa to przewaga przeciwnika. My zamiast dalej konstruować akcje skupiliśmy się na szukaniu pierwszego podania pod bramkę przeciwnika. Dużo pracy jeszcze przed nami ale brawa dla chłopców za zaangażowanie i skuteczność.