CLJ U15 – Drugie zwycięstwo Ślęzy

W meczu 3. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U15, Ślęza Wrocław wygrała z Unią Opole 5:3.

Przed tym meczem pisaliśmy, że Unia mimo dwóch porażek, wcale nie jest słabym zespołem i to się też dziś potwierdziło. Unia zagrała naprawdę nieźle, ale Ślęza zagrała jeszcze lepiej i w pełni zasłużenie odniosła zwycięstwo.

Mecz zaczął się dla nas doskonale, bo już w 7 min. Lena Adamska ładnym uderzeniem umieściła piłkę w siatce. Ta sama zawodniczka ponownie zdecydowała się na strzał w 10 minucie, a piłka po odbiciu się od jednej z opolanek ponownie zatrzepotała w siatce. Z dwubramkowego prowadzenia cieszyliśmy się tylko przez minutę, bo właśnie po niej, kontaktową bramkę strzeliła Zuzanna Czuż. Wrocławianki miały kolejne swoje szanse, których na gole nie potrafiły zamienić Lena Łapajerska, Sandra Piotrowska i Nadia Jakubowska. swoją szansę wykorzystała za to Wiktoria Piróg, która w 32 min. doprowadziła do wyrównania.
Po zmianie stron wrocławianki chciały szybko odzyskać prowadzenie i miały ku temu okazje. Miała je również, choć w mniejszej ilości i Unia. Remisowy wynik utrzymywał się do 55 min. w której swoje show rozpoczęła Sandra Piotrowska. Wystarczyło jej zaledwie 6 minut by trzykrotnie umieścić piłkę w siatce i w praktyce zamknąć mecz. Okazji do kolejnych trafień żółto-czerwonym nie brakowało, jak choćby ta z 67 min. gdy po uderzeniu Leny Łapajerskiej, bramkarka zbiła piłkę na poprzeczkę. Ambitne opolanki też dążyły do zmiany niekorzystnego dla nich rezultatu i udało im się odrobić część strat, za sprawą gola zdobytego w 70 min. przez Zofię Jaremko.

Trener Damian Burtowski – Jeśli ktoś chciał zobaczyć ciekawy mecz i wybrał się na Kłokoczyce, to nie mógł narzekać na to co zobaczył. Bardzo dynamiczny, otwarty mecz. Cieszymy się z kolejnych 3 punktów i wyczekujemy niecierpliwie kolejnych spotkań.

ŚLĘZA WROCŁAW – UNIA OPOLE 5:3 (2:2)

1:0 Adamska 7′
2:0 ? (samobójcza) 10′