CLJ U17 – Juniorki przegrały z faworytem, ale na pewno nie zawiodły

W meczu 10. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, Ślęza Wrocław przegrała z Górnikiem Łęczna 1:4.

Plan na weekend w centralnych ligach juniorek był taki, że w sobotę Ślęza U15 do przerwy wypracuje sobie przewagę w starciu z Czarnymi Sosnowiec, co pozwoli na zdjęcie z boiska Ady Butwickiej i Nadii Jakubowskiej, by mogły zagrać w drużynie U17. Cały ten misternie utkany plan wziął jednak w łeb, bowiem Ada i Nadia musiały rozegrać cały mecz w sobotę, co wykluczyło je z potyczki niedzielnej. A że i Małgorzata Rogus jest w trakcie leczenia kontuzji, to obchodzący dziś urodziny trener Paweł Arciszewski miał mocno ograniczone możliwości kadrowe, w starciu z jednym z głównych kandydatów do zdobycia medali MP w kategorii U17. Wiedzieliśmy, że prezent w postaci zwycięstwa z Górnikiem będzie piekielnie trudno do zrealizowania, ale ambitna postawa i zaangażowanie przez całe 90 minut, podopiecznych jubilata, już owszem. I tak też było. Dziewczyny mimo porażki na pewno nie zawiodły.

W pierwszej połowie więcej z gry miały przyjezdne. Szczególnie groźna była Maja Wypych, która raz za razem posyłała piłkę w kierunku bramki Ślęzy, ale akurat jej w tej odsłonie, Wiktoria Gazda nie pozwoliła się zaskoczyć, a raz też pomogła jej w tym poprzeczka. Gole dla Górnika strzelała za to Julia Michaluk. Ślęza sytuacji miała niej, ale też mogła pokusić się o gol, zwłaszcza w 19 min. gdy stojąca przed bramką Kaja Król nie czysto uderzyła głową.

Druga połowa przywróciła nam nadzieję na sprawienie niespodzianki. Ślęza zaczęła grać odważniej, a mecz się wyrównał. W 54 min. piłkę przechwyciła Paulina Krok-Orzechowska i celnym uderzeniem sprawiła, że 1KS złapał kontakt z Górnikiem. Wrocławianki chciały pójść za ciosem i kilkukrotnie nie wiele brakowało by zdołały odwrócić losy tego starcia. Niestety w 80 min. Wiktoria Wójcik strzeliła bramkę dla łęcznianek i praktycznie zamknęła mecz. Końcowy rezultat ustaliła w 88 min. Maja Wypych.

ŚLEZA WROCŁAW – GÓRNIK ŁĘCZNA 1:4 (0:2)

0:1 Michaluk 11′
0:2 Michaluk 31′
1:2 Krok-Orzechowska 54′
1:3 Wójcik 80′
1:4 Wypych 88′

Ślęza – Gazda, Król (90’Moeglich), N.Zonenberg, Mikos (54’Szram), Krok-Orzechowska, Gąsiorek (81’Sadłowska), Kuriata (86’Jurak), J.Zonenberg (90’Munzadi), Piekarska (68’Juźwin), Piętoń, Brzezińska.