CLJ U17 – Podział punktów w ostatnim domowym meczu

W meczu 17. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, Ślęza Wrocław zremisowała z KSP Kielce 1:1.

Juniorki Ślęzy rozegrały ostatni domowy mecz w tym sezonie. Mógł się on zakończyć zwycięstwem naszej drużyny, mógł też zakończyć się porażką. Ostatecznie zakończył się remisem i wydaje się, że jest to sprawiedliwy rezultat, choć każdy kto oglądał to spotkanie, może mieć na ten temat swoje zdanie.

Pierwsze minuty to optyczna przewaga wrocławianek, nie przekładająca się jednak na sytuacje podbramkowe. Drużyna z Kielc tymczasem już w 14 min po golu Magdaleny Kowalskiej objęła prowadzenie. Wrocławianki chciały szybko odrobić straty, lecz ich gra w ofensywie pozostawiała wiele do życzenia. Trochę to trwało, by zaczęły stwarzać sobie okazje strzeleckie. w 26 min. po uderzeniu Natalii Zonenberg z rzutu wolnego, piłka wylądowała w rękach bramkarki. Kilka minut później, dobrze strzeliła Wiktoria Gąsiorek, ale im tym razem na posterunku była kielecka golkiperka. W 38 min. zawodniczka KSP minęła już Wiktorię Gazdę i skierowała piłkę do pustej bramki, lecz jak spod ziemi wyrosła tam Kaja Król, wybijając ją z linii bramkowej.

Świetnie dla Ślęzy rozpoczęła się druga połowa, bo już w 48 min. po dośrodkowaniu N.Zonenberg z rzutu rożnego, piłkę w bramce umieściła Hanna Mikos. Jak się okazało, był to ostatni gol w tym meczu, choć zarówno Ślęza jak i KSP miały swoje okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

ŚLĘZA WROCŁAW – KSP KIELCE 1:1 (0:1)

0:1 Kowalska 14′