DLJS – Sprawiedliwy podział punktów

W meczu rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych Ślęza Wrocław zremisowała z KS-em Oława 1:1.

Końcowy rezultat wydaje się być sprawiedliwy, Było to bowiem bardzo wyrównane spotkanie, w którym obie drużyny miały swoje szanse by przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść.

Początkowy kwadrans meczu to wzajemne rozpoznanie obu ekip, które walczyły ze sobą głownie w środkowej strefie boiska. Po tym okresie pierwsi zaatakowali goście. W 16 min. jeden z piłkarzy KS-u posłał piłkę w niewielkiej odległości od słupka. W 22 min. było już jednak 0:1, po bardzo ładnej i skutecznie wykończonej akcji oławian. Ślęza mogła wyrównać 6 minut później, gdy kapitalną okazję miał Łukasz Sakwa, lecz po jego strzale znakomitą interwencją popisał się bramkarz KS-u. Równie dobrze tuż przed przerwą interweniował w drugiej bramce Łukasz Palmowski, wygrywając pojedynek sam na sam z jednym z piłkarzy drużyny przyjezdnej.

Tuż po wznowieniu gry niewiele zabrakło aby Sakwa zdążył uprzedzić interweniującego golkipera z Oławy. Ślęza uzyskała optyczną przewagę, lecz to akcje gości były groźniejsze. Dwa ich uderzenia były minimalnie niecelne. W 74 min. doczekaliśmy się wyrównania. Maciej Stasiak obsłużył podaniem Radosława Poznańskiego, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W końcowych fragmentach spotkania goście zaczęli szanować rezultat i zwalniali grę. Mogli być za to pokarani już w doliczonym czasie, gdyby po bardzo dobrej wrzutce Sakwy, czysto w piłkę trafił Paweł Piekarczyk.

ŚLĘZA WROCŁAW – KS OŁAWA 1:1 (0:1)