Drużyny rocznika 2009 zagrały w Kątach Wr. i Jelczu Laskowicach

Drużyny Ślęzy Wrocław rocznika 2009 w minioną niedzielę rywalizowały w turniejach w Katach Wrocławskich i Jelczu Laskowicach

Relacja trenera Kacpra Gawlaka

Pierwszy zespół pod dowództwem trenera Przemka Czapińskiego grał w turnieju w Kątach Wrocławskich. Przyszło nam zmierzyć się z takimi drużynami jak: AP Jedenastka, Sporting Wrocław, Siódemka Bielawa, Orzeł Futsal Jelcz Laskowice. Rywalizacja była na wysokim poziomie. W turnieju nie prowadzono klasyfikacji. ale warto zaznaczyć, że nasz zespół zanotował dwa zwycięstwa,raz zremisował i doznał jednej porażki. Na tle rywali wyróżnialiśmy się pod względem umiejętności indywidualnych, lecz brakowało nam skuteczności pod bramką przeciwników.
Zawodnikiem TOP w naszej drużynie został wybrany Borys Drobysz.
Skład – Maks Bartnicki, Kuba Kotlarz, Borys Drobysz, Marcel Nosewicz, Adrian Miszewski, Aleksander Kufel, Jan Dziatłowski, Wojtek Zakrzewski

Drugi zespół rywalizował w turnieju w Jelczu Laskowicach. Były to zawody dla chłopców urodzonych w roku 2008, my natomiast wystąpiliśmy w składzie złożonym z samych zawodników urodzonych w roku 2009. Do rywalizacji przystąpiły takie zespoły jak: Bumerang Wrocław, AP Namysłów, AP Champions Oława, Czarni Jelcz Laskowice oraz UKS Academy Kiełczów.
W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z gospodarzami turnieju. Początkowe minuty należały do nas, bardzo szybko strzelona bramka, pełna kontrola i duża przewaga nad rywalami. Przeciwnik obudził się w połowie spotkania i mecz bardzo się wyrównał. Udało nam się odeprzeć nacisk rywali i dodatkowo odpowiedzieć strzeloną bramką. W kolejnym meczu mierzyliśmy się z drużyną Bumerangu Wrocław. Mecz stał na wysokim wyrównanym poziomie z lekką przewagą na naszą korzyść. Pierwszą bramkę zdobył Wiktor, który strzelając z rzutu wolnego zdjął przysłowiową „pajęczynkę”. Nie musieliśmy długo czekać, a przeciwnik zaraz wyrównał. Mogło wydawać się, że będzie to mecz „cios za cios” bo nie zdążyliśmy jeszcze dobrze się rozejrzeć, a już było 2:1 dla nas. Uspokoiło się na chwilę, by znów w końcówce spotkania rozkołysać karuzelę. Przeciwnicy strzelają wyrównują 2. minuty przed końcem, następnie my mamy szanse na prowadzenie. Szymon wyszedł sam na sam z bramkarzem jednak uderzył prosto w niego. Rywale zdążyli przeprowadzić jeszcze jedną groźną sytuacje, której jednak nie wykorzystali i mecz zakończył sie sprawiedliwym remisem 2:2. W trzeciej potyczce mierzyliśmy się z AP Namysłów. Przeciwnik pod względem warunków fizycznych przewyższał nas o prawię głowę (u niektórych nawet dwie). W pierwszych minutach można było odnieść wrażenie, że warunki fizyczne nie bda miaływiększego znaczenia, bo wychodzimy na szybkie prowadzenie 2:0, jednak z biegiem czasu przeciwnik zaczął grać silniej i zdołał strzelić nam 3 bramki. Przegrywamy 2:3, choć byliśmy zespołem lepszym. W kolejnym spotkaniu czekała na nas potyczka z zaprzyjaźnioną AP Champions Oława. Jednak tym razem była to drużyna złożona również z zawodników z rocznika 2008. Mecz bardzo wyrównany i kończy się bardzo sprawiedliwym wynikiem 1:1. W ostatnim meczu graliśmy z UKS Academy Kiełczów. I tutaj pewne zwycięstwo naszego zespołu na zakończenie turnieju
Zawodnikiem Top w naszej drużynie został Wiktor, natomiast MVP całego turnieju został Gabryś Gawin
Skład: Cyprian Bukowski, Kuba Koniszewski, Iwo Czyczerski, Szymon Wiśniowski, Szymon Graczyk, Wiktor Małek, Kuba Witiw, Gabryś Gawin, Mateusz Kubis