II WLJM – Mecz w którym grał i bramki strzelał tylko jeden zespół

W meczu 7. kolejki rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów młodszych, Ślęza II Wrocław wygrała z Polonią Środa Śląska 5:0.

Mecz z Polonia miał być tym, w którym Ślęza II zakończy serię czterech meczów bez zwycięstwa i rozpocznie marsz w górę tabeli. Tak też się stało, po spotkaniu w którym emocji praktycznie nie było. Trudno bowiem o takowe, gdy na boisku gra w praktyce tylko jeden zespół, a drugi ogranicza się do przeszkadzania. Dziś można było odnieść wrażenie, że goście przyjechali do Wrocławia po to, by jak najniżej przegrać i można powiedzieć, że cel swój zrealizowali, bo straconych przez nich zaledwie 5 goli, to najmniejszy wymiar kary.

Przez całe 90 minut oglądaliśmy praktycznie taki sam obraz gry. Wrocławianie klepali między sobą piłkę w okolicach pola karnego przyjezdnych, a tym albo też udawało się tę wymianę podań przerwać, albo też żółto-czerwoni tworzyli sytuacje kończone strzałami. Niestety, skuteczność naszych zawodników nie była dziś ich mocną stroną, stąd też zaledwie pięciobramkowe zwycięstwo. O różnicy klas dzielących obydwie drużynie niech świadczy choćby fakt, że goście nie tylko nie oddali choćby jednego strzału, ale tak naprawdę nie stworzyli choćby jednej akcji, która takim strzałem mogłaby się zakończyć.

ŚLĘZA II WROCŁAW – POLONIA ŚRODA ŚL. 5:0 (2:0)

1:0 Lemirski 16′
2:0 Pabich (as.Lemirski) 28′
3:0 Brodko (Lemirski) 48′
4:0 Opolski (Oszczęda) 70′
5:0 Lemirski (Opolski) 81′

Ślęza II – Komicz (46’Kubacki), Zarzycki (46’Stępniewski), Witczak, Warchlewski (46’Opolski), Tyczka (46’Oszczęda), Paszkowski, Pabich (46’Nowak), Lemirski, Kamiński (46’Kobus), Cichosz (46’Baczul), Brodko