II WLM – Wysokie zwycięstwo zbliża Ślęzę do celu

W meczu 12. kolejki rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Młodzików, Ślęza Wrocław wygrała z FC Wrocław Academy II 10:2.

Ślęza po dobrym meczu wygrała wysoko z drugim zespołem FC Wrocław Academy i postawiła kolejny krok do celu, jakim jest zwycięstwo w rozgrywkach i awans do I WLM. Spotkanie, choć zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem żółto-czerwonych, mogło się podobać kibicom nie tylko ze względu na ich postawę, ale też dzięki ambitnie grającym, młodszym o rok chłopakom z drużyny gości. Nie był to bowiem zespół grający w stylu „laga do przodu” a za to starał się konstruować ciekawe akcje i choć gospodarze na wiele swoim rywalom nie pozwalali, to ci pokazali, że za rok, gdy będą górnym rocznikiem w kategorii młodzika, to powinni należeć do ścisłej czołówki.

Od pierwszych minut Ślęza uzyskała sporą przewagę i już w 2 min. powinna otworzyć wynik, gdyby „setki” nie zmarnował Wiktor Małek. Minutę później 1KS objął już prowadzenie po trafieniu Iyani Berezowskiego-Bartona. W 10 min. Berezowski-Barton ponownie umieścił piłkę w bramce, po tym jak znakomicie zgrał mu ją Małek. Goście swoich szans szukali w stałych fragmentach i po jednym z nich, rzucie wolnym, zatrudnili Oliwiera Mszycę, który interweniował na raty, ale skutecznie. W 22 min. Iyani miał już na koncie hat-tricka, a tym, który wyłożył mu piłkę jak na tacy zawodnikiem, był Szymon Wypart. Napór Ślęzy trwał, lecz to że przez pewien okres nie przyniósł wymiernych korzyści w postaci goli, wynikało ze znakomitej postawy bramkarza FCWA. Skapitulował on jednak w 27 min. po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego, którego autorem był Jakub Witiw.

Po przerwie nic się w obrazie gry nie zmieniło. W 35 min. Ślęza strzeliła dwa gole. Pierwszego Dawid Kotwicki, któremu asystował Wypart, a drugiego Małek, obsłużony świetnym podaniem przez Iwo Czyczerskiego. Na 7:0 podwyższył Małek, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu właśnie na nim. Goście za swoją ambitną grę wynagrodzenie zostali dwoma golami, ze stałych fragmentów. Wpierw po rzucie wolnym, piłkę odbił Bartosz Polański, lecz przy dobitce był już bez szans, a następnie po rzucie karnym. W samej końcówce żółto-czerwoni dołożyli jeszcze do swego dorobku trzy kolejne bramki, a przy wszystkich swój udział miał Daniel Rejak, który sam strzelił dwa gole a przy jednym, Małka, asystował.

ŚLĘZA WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY II 10:2 (4:0)

1:0 Berezowski-Barton 3′
2:0 Berezowski-Barton 10′
3:0 Berezowski-Barton 22′