Kadetki – 2 miejsce na wyciągnięcie ręki

W rozegranym w Siechnicach meczu ligi kadetek, Ślęza Roof Renovation Wrocław wygrała z Centrum Medycznym Magnolia KKS Siechnice 63:51.

Trener Filip Gryszko – Po walce ale ważne że wygraliśmy. Wiedzieliśmy, ze to spotkanie nie będzie dla nas łatwe mając jeszcze w nogach bardzo ciężkie spotkanie z Gorzowem. Od początku spotkania nie mogliśmy narzucić swojego tempa gry. Byliśmy nie skuteczni w ataku a w obronie dawaliśmy dużo przestrzeni naszym rywalkom. Jednak do przerwy udaje nam się wyjść na 7 punktowe prowadzenie. Po przerwie nasze zawodniczki weszły zmotywowane na parkiet. W pierwszej akcji Lena Surowiec przechwytuje piłkę i zdobywa łatwe punkty z szybkiego ataku. Niesamowitą pracę w obronie wykonuje Zuza Wołowiec i Lena Suroweic dzięki, którym powiększamy swoją przewagę wygrywając 3 kwartę
20:11. Ostatnia odsłona meczu to gra punkt za punkt. Dużo walki w parterze i niepotrzebnych strat powoduję, że czwartą kwartę przegrywamy 7:11 ale cały mecz wygrywamy 63:51. Dzięki czemu stawiamy kolejny mały kroczek aby zająć 2 miejsce w rozgrywkach.
Kolejne spotkanie nasz dziewczyny zagrają już we wtorek 15.03.2022 o godzinie 16.00 w hali AWF. Zapraszamy serdecznie.

Od red. W Gorzowie Wlkp. miejscowy AZS przegrał z MKS-em Polkowice, co oznacza, że Ślęza awansowała na 2 miejsce.

CENTRUM MEDYCZNE MAGNOLIA KKS SIECHNICE – ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW 51:63 (17:17, 12:19, 11:20, 11:7)

Ślęza – Gryszko 15, Wołowiec 14, Suwała 10, Surowiec 8, Murat 6, Mora 4, Graboń 3, Gliga 2, Zyzańska 1, Michalska, Łuczak, Prędka

Sponsorem drużyn Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław w ligach kadetek i młodziczek jest Grupa PZU, inicjator programu Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wspiera związki, kluby i organizacje sportowe.