Kadetki udanie powróciły do rozgrywek ligowych

W wyjazdowym meczu ligi kadetek (o miejsca 1-6), Ślęza Roof Renovation Wrocław wygrała z WSTK Wschowa 74:44.

Trener Łukasz Bartnicki – Po przerwie w rozgrywkach rozegraliśmy mecz z WSTK Wschowa. W pierwszej połowie zawodniczki Ślęzy popełniały proste błędy w obronie, które pozwalały przeciwniczkom na zdobywanie łatwych punktów.
W ataku pomimo dobrych akcji brakowało skuteczności. Druga połowa była lepsza w wykonaniu Naszego zespołu i kontrolowaliśmy wynik meczu. Za dzisiejszy mecz na pewno można wyróżnić Milenę Gryszko i Martę Suwałę , które zdobyły odpowiednio 28 pkt i 18 pkt.Na plus jest również powrót do gry kontuzjowanych zawodniczek:Hani Michalskiej i Natalii Gligii i Gabi Łuczak, które także zdobyły punkty w meczu. Następny mecz ligowy zagramy z liderem rozgrywek z Polkowic.

WSTK WSCHOWA – ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW 44:74 (7:10, 11:22, 7:19, 19:23)

Ślęza – Gryszko 28 (2), Suwała 18, Zyzańska 9 (1), Michalska 5 (1), Surowiec 5 (1), Mora 2, Kaciuba 2, Wołowiec 2, Łuczak 2, Gliga 1, Graboń, Prędka.

Sponsorem drużyn Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław w ligach kadetek i młodziczek jest Grupa PZU, inicjator programu Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wspiera związki, kluby i organizacje sportowe.