Mimo braku awansu dziewczyny zasługują na uznanie

Na fazie grupowej zakończyła udział w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 w Futsalu, drużyna Ślęzy Wrocław.

Po wczorajszym remisie z UKS-em SMS Łódź., dzisiejsze mecze miały zadecydować, czy Ślęza awansuje do najlepszej ósemki. Niestety, nie udało się tego uczynić, ale tego jak się zaprezentował nasz zespół w tych zawodach, wstydzić się nie musimy. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony, grając jak równy z równym z rywalami zaliczanymi do grona faworytów całego turnieju.

Wielu obserwatorów twierdziło, że grupa I, to tzw. grupa śmierci. To też się potwierdziło, bowiem każda z drużyn tej grupy do ostatnich swoich meczów miała szansę na awans. Praktycznie każdy mecz był bardzo wyrównany, a często o jego końcowym rezultacie decydował łut szczęścia. Tego szczęścia zabrakło dziś niestety wrocławiankom.

W porannym spotkaniu Ślęza zmierzyła się z SM Team Football Wizards i był to niestety najgorszy mecz naszej drużyny w turnieju. Rywalki szybko objęły prowadzenie, ale tuż przed przerwą do wyrównania, z przedłużonego rzutu karnego doprowadziła Magdalena Półrolniczak. W drugiej połowie w ciągu minuty Ślęza straciła dwa gole i choć Półrolniczak odpowiedziała na nie trafieniem kontaktowym, to do choćby remisu doprowadzić już się nie udało.

W ostatnim grupowym meczu Ślęza mierzyła się z aktualnym Mistrzem Polski, Staszkówką Jelna. Sprawa była prosta, aby awansować, nasz zespół musiał wygrać, a rywalkom natomiast wystarczał remis. Takowy też utrzymywał się aż do 19 minuty, w której to Gabriela Lewicka dała prowadzenie 1KS-owi. Już po minucie było jednak 1:1 i takim też rezultatem zakończyło się spotkanie.

Można by powiedzieć, że awans był tak blisko. Szkoda, że nie udało się go wywalczyć. Nie ma co jednak się załamywać, bo powodu ku temu nie ma. Dziewczynom dziękujemy za ich występ i za godne reprezentowanie żółto-czerwonych barw. Teraz już powoli zapominamy o zabawie w halową odmianę futbolu i szykujemy formę na to co stanowi priorytet, czyli na rozgrywki centralne w tradycyjnej piłce nożnej.

Ślęza – Raduj, Ciesielska, Lewicka, Szewczyk, Półrolniczak, Wieczerzak, W.Gąsiorek, A.Gąsiorek, Piaseczna, Musiałowska, Witkowska, Piętoń.