MMP U15 w Futsalu – Turniej finałowy w Kleszczowie

Od piątku do niedzieli (1-3 marca) w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Solpark” w Kleszczowie, rozgrywany będzie finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U15 dziewcząt.

Po dwóch latach przerwy Ślęza Wrocław ponownie zagra w turnieju finałowym MMP U15 w Futsalu. Będzie to jednocześnie czwarty turniej z udziałem 1KS-u w najmłodszej żeńskiej kategorii wiekowej, którą od roku 2022 stanowi kategoria U15, a wcześniej była to kategoria U14. Ślęza w finałowych zawodach zajmowała miejsce 7 w roku 2017 Warszawie, w roku 2021 w Gliwicach zakończyła swój udział  w fazie grupowej, a w roku 2022 w Poznaniu dotarła do ćwierćfinałów.

Obecny sezon jest trzecim, podczas którego aby dostać się do decydującej rozgrywki, trzeba przejść przez bardzo rozbudowane, bo aż trzy etapowe eliminacje. Ślęza drogę do finału rozpoczęła jeszcze w grudniu, zajmując 2. miejsce na turnieju w Strzelcach Opolskich. W kolejnych zawodach, które odbyły się pod koniec stycznia w Głogówku, 1KS zwyciężył, a w decydującym o awansie turnieju, który miał miejsce w lutym w Zaniemyślu, żółto-czerwona ekipa uplasowała się na 2. pozycji.

Od kilku już lat w zawodach finałowych bierze udział 16 zespołów, które podzielone są na cztery grupy, z których po dwie najlepsze drużyny awansują do najlepszej ósemki, która ostatniego dnia zawodów, rywalizując w systemie play off, stanie do walki o medale. Nasza drużyna w wyniku losowania trafiła do grupy B, w której mierzyć się będzie kolejno z :

Piątek godz.15:00 BENIAMINEK KROSNO – Zespół ten zajął 1. miejsce w turnieju w Krośnie, następnie awansował z 3. miejsca podczas turnieju w Tarnowie i w III etapie, zwyciężył w zawodach, które odbyły się w Łańcucie.

Sobota godz.11:15 ASTORIA SZCZERCÓW – Gospodarz turnieju, który nie brał udziału w rozgrywkach eliminacyjnych.

Sobota godz.16:30 ORLEN GDAŃSK – Jedyny w grupie zespół, który w turnieju finałowym brał udział w ubiegłym roku (przegrał wszystkie mecze grupowe). W pierwszym turnieju eliminacyjnym Orlen zajął 3. miejsce w Olsztynie, następnie zajął 2. pozycję w zawodach rozegranych w Białymstoku i wygrał turniej w Tczewie.

Patrząc na to jak spisywała się Ślęza w rozgrywkach grupowych, start naszej drużyny w finałach stanowi duża niewiadomą. Nasze piłkarki przeplatały przeciętne występy z wręcz znakomitymi. Wydaje się, że o wszystkim będzie decydować dyspozycje dnia, a jeśli nasze zawodniczki zagrają tak jak n.p. w Głogówku, to są w stanie w tych zawodach namieszać. Pamiętajmy jednak, że dla tych dziewczyn futsal, to przede wszystkim fajny, zimowy przerywnik od futbolu tradycyjnego, a ten stanowi dla nich priorytet.