MMP U16 w Futsalu – Wielkie emocje i remis w pierwszym meczu

W otwierającym finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 w Futsalu Kobiet, Ślęza Wrocław zremisowała z UKS-em SMS Łódź 3:3.

Niezwykle emocjonujące spotkanie rozegrały w hali w podkrakowskich Proszowicach piłkarki Ślęzy i UKS-u SMS Łódź. Faworytem tej potyczki były łodzianki, ale dziewczyny grające w żółto-czerwonych barwach sprawiły nam miła niespodziankę, bo za taką trzeba uznać remis z SMS-em. Z drugiej strony odczuwamy mały niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia, wrocławianki mogły ten mecz wygrać.

W pierwszych minutach przeważały łodzianki, ale dobrze broniąca się Ślęza, mająca w bramce fantastycznie dysponowaną Biankę Raduj, nie pozwoliła rywalkom na zdobycie gola. W 8 min. mocno zadrżeliśmy po tym, jak po jednym ze starć nasza golkiperka musiała opuścić plac gry (Na szczęście nic groźnego jej się nie stało i po przerwie wróciła między słupki). tymczasem SMS miał optyczną przewagę, a Ślęza wyczekiwała na swoją okazję. takowa nadarzyła się w 11 min. gdy po dalekim wyrzucie Hani Wieczerzak, pierwszego gola w tym meczu, a zarazem w całym turnieju, strzeliła Oliwia Szewczyk. Niestety, tego prowadzenia nie udało się dowieźć do przerwy, bowiem łodzianki zdołały wyrównać.

druga odsłona to już bardziej otwarte spotkanie, a akcje przenosiły się co chwila to pod jedną, a to pod drugą bramkę. W 14 min. na prowadzenie wyszły łodzianki8, ale już minutę później do wyrównania doprowadziła Magda Półrolniczak. Dobrą okazję by Ślęza objęła prowadzenie miała Julia Ciesielska, lecz piłka po jej uderzeniu obiła słupek. W 19 min. Półrolniczak ponownie wpisała się na listę strzelców, dając prowadzenie 1KS-owi. Minęła kolejna minuta i znów był remis. Do końcowej syreny trwała zażarta rywalizacja o przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Żadnej z ekip nie udało się tego uczynić, a my żałujemy szczególnie okazji Madzi Półrolniczak, która z przedłużonego rzutu karnego trafiła w słupek.

Kapitalny mecz i świetna postawa naszych dziewczyn, które dziś mogą już odpoczywać i przyglądać się swoim rywalkom. kolejne emocje z udziałem naszej drużyny czekają nas w sobotę. Tego dnia Ślęza rozegra dwa spotkania, a mianowicie : (link do transmisji na końcu artykułu)

godz.08:30 Ślęza – SM Team Football Wizards
godz.16:00 Ślęza – Staszkówka Jelna

ŚLĘZA WROCŁAW – UKS SMS ŁÓDŹ 3:3 (1:1)