MMP U17 – Turniej finałowy w Poznaniu

Od środy do niedzieli (01-05 maja), w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, rozgrywany będzie finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U17.

Przed rokiem zespół Ślęzy Inplag Wrocław zakończył swój udział w ogólnopolskich rozgrywkach na turnieju półfinałowym i został sklasyfikowany na miejscach 13-16. W tym roku praktycznie ta sama drużyna poczyniła duży krok do przodu, awansując do elitarnego grona ośmiu najlepszych zespołów w naszym kraju. Już sam awans jest ogromnym sukcesem naszego zespołu, co nie oznacza, że na tym zamierza on poprzestać. Ślęza Inplag, choć w Poznaniu nie będzie zaliczana do grona faworytów,  spróbuje powalczyć o jak najlepsze miejsce. Naszym marzeniem byłoby oczywiście dotrwanie w tych zawodach do niedzieli, bo właśnie tego rozgrywane mecze o medale.

System rozgrywek jest niezmienny od lat. Od środy do piątku rozgrywane będą  spotkania w grupach, sobota to półfinały i mecze o miejsca 5. i 7, a w niedzielę spotkanie o 3. miejsce i wielki finał.

Ślęza Inplag Wrocław trafiła do grupy B, w której mierzyć się będzie kolejno z :

środa godz.10:00 – SZKOŁA GORTATA POLITECHNIKA GDAŃSK – Aktualny Mistrz Polski. W rozgrywkach CLJ zespół ten zajął 5. miejsce, a w meczu ze Ślęzą wygrał 80:56.

czwartek godz.10:00 – QUAY MUKS POZNAŃ – Na poprzednich mistrzostwach MUKS zajął 7. miejsce,  a w CLJ uplasował się na 4. miejscu. W tych rozgrywkach Ślęza z MUKS-em stoczyły pasjonujący mecz, w którym ostatecznie wygrały poznanianki 62:61.

piątek godz.12:30 – LIDER BIOFARM SWARZĘDZ – Lider to zespół, który przed rokiem uplasował się na 8. pozycji, a w rozgrywkach CLJ zajął miejsce 9. Ślęza w meczu z Liderem wygrała 53:47.

Jak widać Ślęza niełatwych rywali, ale przecież w turnieju finałowym słabych zespołów już nie ma. Równie silna jest grupa A, w której znalazły się zespoły : WISŁA CAN PACK KRAKÓW, GTK VBW GDYNIA, ENEA AZS SZKOŁA GORTATA POZNAŃ, ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że oprócz Ślęzy , wszystkie pozostałe drużyny uczestniczyły w finałowych zawodach rozegranych przed rokiem w Gdyni. Nasza drużyna jest zatem w tym gronie absolutnym beniaminkiem i ntak naprawdę nic nie musi, ale na pewno może.

Wszystkie mecze finałowego turniej będą transmitowane na kanale YouTube Polskiego Związku Koszykówki.