MP U14 – Młodziczki już na 99,9 % z awansem

W drugim dniu rozgrywanego we Wrocławiu turnieju ćwierćfinałowego MP U14 zespół MOS Deichmann Ślęza Wrocław wygrał z drużyna Młodych Lwic Gdańsk 71:59.

To spotkanie można by uznać za przedwczesny finał wrocławskiego turnieju. Jego zwycięzca praktycznie zapewnił sobie już awans do kolejnej fazy ogólnopolskich rozgrywek, a my się cieszymy, że jest nim MOS Ślęza Wrocław.

Wrocławianki grały w tym meczu bardzo nierówno, można by rzec, że falami. W pierwszej kwarcie uzyskały bardzo duża przewagę (25:5), ale w kolejnych odsłonach miały słabsze momenty, co skrzętnie wykorzystywały przeciwniczki niwelując sporo strat. Przykładowo na początku ostatniej kwarty MOS Ślęza prowadziła już 62:37, a na minutę przed końcem różnicą zaledwie 7. już punktów (66:59). Zwycięstwo MOS Ślęzy nie było jednak ani przez moment zagrożone i było ono jak najbardziej zasłużone.

MOS DEICHMANN ŚLĘZA WROCŁAW – MŁODE LWICE GDAŃSK 71:59 (25:5, 12:16, 23:16, 11:22)

MOS Ślęza – Markowicz 14, Flaszyńska 12, Sajdak 12, Piwowar 9, Mielnicka 8 (1), Niżyńska 5, Szczepaniuk 3, Kapłon 2, Rak 2, Dytrych 2, Strugarek 2, Zieniewicz.

W drugim dzisiejszym meczu Wisła Can-Pack Kraków przegrała z MOS-em Katowice 22:65. Jutro w swoim ostatnim meczu MOS Ślęza o godz. 10 zmierzy się z ekipą ze Śląska, i tylko kataklizm w tej potyczce mógłby pozbawić wrocławskie młodziczki awansu do półfinału MP U14.