OLJM – Przegrali mecz, który był do wygrania

W meczu 13. kolejki rozgrywek I Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław przegrała z AP Oleśnica 1:2.

Po raz drugi Ślęza okazała się gorsza od AP Oleśnica, choć wcale tak być nie musiało. Żółto-czerwoni rozegrali niezła jak na swoje możliwości pierwszą połowę i zupełnie pogubili się w drugiej.

Już w 3 min. po indywidualnej akcji bliski zdobycia gola był Kacper Opatowski. Niewiele też brakowało by z rzutu wolnego piłkę w bramce umieścił Kacper Augustyn. Mecz był wyrównany, ale to wrocławianie stwarzali groźniejsze sytuacje i po jednej z nich objęli prowadzenie, a strzelcem gola był Jakub Pawlak. Oleśniczanie poza kilkoma bardzo niecelnymi strzałami, stworzyli tylko jedną dobrą okazję bramkową, ale na posterunku był Robert Ratajczak, który świetną interwencją zażegnał zagrożenie. Tymczasem Ślęza miała jeszcze jedną znakomitą okazję do podwyższenia rezultatu, której nie wykorzystał Leonard Cygan.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy nasi juniorzy przeprowadzili składna akcję, po której Dawid Nieszczesny miał tylko dostawić nogę by piłka zatrzepotała w siatce. Miał, ale tego nie zrobił nie trafiając w futbolówke. Miało być 2:0, a tymczasem po chwili było 1:1. Kacper Dąbrowa bardzo dobrze interweniował przy uderzeniu jednego z piłkarzy AP Oleśnica, ale przy dobitce był już bezradny. Od tego momentu gra naszej drużyny kompletnie się posypała. Zamiast grać swoje, juniorzy mł. Ślęzy zaczęli niepotrzebnie kombinować i wdawać się w indywidualne pojedynki. Zupełnie im się skończył pomysł na grę. Konsekwencją tego był drugi gol dla przyjezdnych. W zamieszaniu podbramkowym Kacper Dąbrowa dwukrotnie obronił strzały oleśniczan i przepuścił trzeci. Szkoda tylko, że nasz bramkarz nie miał w tej sytuacji żadnego wsparcia od swoich kolegów, którzy po prostu stali i przyglądali się jak oleśniczanie zdobywają zwycięskiego gola. Po tej bramce nic już ciekawego na boisku się nie wydarzyło i punkty pojechały do Oleśnicy.

ŚLĘZA WROCŁAW – AP OLEŚNICA 1:2 (0:1)

1:0 Pawlak 16′