Przegrany, ale bardzo wartościowy sprawdzian dziewczyn U15

W rozegranym w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce meczu zespołów U15 dziewcząt, Ślęza Wrocław przegrała z Wartą Poznań 3:5.

To był bardzo wartościowy sparing dla naszego zespołu, który zmierzył się z bardzo mocną drużyną z Poznania. Nasze piłkarki, przyzwyczajone dotąd, że to one zazwyczaj dyktują warunki gry, tym razem trafiły na rywalki, które zwłaszcza w pierwszej połowie mocno je zdominowały.

Warta od początku uzyskała bardzo duża przewagę, a pozbawione swojej liderki, kontuzjowanej Magdaleny Półrolniczak, wrocławianki nie bardzo wiedziały jak się poznaniankom przeciwstawić. W praktyce gra toczyła się na połowie Ślęzy, a to że przez pierwsze pół godziny Warta strzeliła tylko jednego gola, zawdzięczać możemy znakomicie interweniującej Hani Wieczerzak, która właśnie przez te pierwsze 30 minut strzegła bramki 1KS-u. Do przerwy rywalki prowadziły już różnicą czterech bramek i mogliśmy mieć obawy, aby to spotkanie nie skończyło się bardzo wysoką porażką.

Tak się nie stało, bo po zmianie stron Ślęza zagrała zdecydowanie lepiej. W 47 min. po prostopadłym podaniu Natalii Witkowskiej, gola strzeliła Gabriela Lewicka. W 59 min. wynik wyglądał jeszcze lepiej, bowiem rzut karny, podyktowany za faul na Witkowskiej, na gola zamieniła Maja Wilk. Chwilę potem Paulina Krok-Orzechowska trafiła w poprzeczkę. Nieźle też z dystansu przymierzyła Lewicka, ale na posterunku stała golkiperka z Poznania. Zamiast gola kontaktowego, mieliśmy niestety kolejne trafienie Warty. Wrocławianki grały jednak do końca. Po bardzo dobrym uderzeniu Gosi Rogus futbolówka minimalnie minęła słupek, a po kolejnym strzale tej zawodniczki wylądowała na poprzeczce. W ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego uderzyła Wiktoria Gąsiorek, bramkarka odbiła piłkę przed siebie, a celną dobitką końcowy rezultat ustaliła Rogus.

Dziś nasze młode piłkarki miały przedsmak tego, co może je czekać w rozgrywkach CLJ U15. Co prawda Warta występować będzie w innej grupie, ale i w naszej zespołów prezentujących podobny poziom też nie będzie brakować. Do inauguracji ligowych zmagań czasu jeszcze trochę pozostało i trzeba go dobrze wykorzystać.

ŚLĘZA WROCŁAW – WARTA POZNAŃ 3:5 (0:4)