TLM 5 – Przeciwnik był lepszy i wygrał zasłużenie

W meczu 2. kolejki rozgrywek Terenowej Ligi Trampkarzy (grupa 5) Ślęza III Wrocław przegrała z Fundacją Polonia Wrocław 0:3

Zasłużone zwycięstwo gości. Mecz był w miarę wyrównany, lecz pod względem tworzenia, a zwłaszcza wykańczania akcji podbramkowych, górą była Polonia.

Już w 11 min. Tymek Majcher miał problemy z obroną strzału jednego z rywali. Wtedy jeszcze sobie poradził, ale był już bezradny gdy w 15 min. po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym Polonia zdobyła pierwszego gola. Goście jeszcze do przerwy mieli 4. dogodne okazje do podwyższenia rezultatu, a z naszej strony mogliśmy odnotować tylko jeden, na dodatek niecelny strzał Marcina Kinasza.

W drugiej połowie to wciąż Polonia sprawiała lepsze wrażenie, choć w 41 min. bliski zdobycia wyrównującego gola był Kinasz. Szybko ta niewykorzystana sytuacja się zemściła, bo już po minucie i kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkarz Polonii skwapliwe skorzystał z błędu naszego bramkarza. Wynik meczu ustalony został w 55 min. po pięknym uderzeniu zawodnika drużyny gości. Ślęza ambitnie dążyła do zdobycia choćby honorowego gola i miała ku temu okazje. Najbliżsi strzelenia gola byli Maks Kokot, Sergiusz Świderek i ponownie Marcin Kinasz.

ŚLĘZA III WROCŁAW – FUNDACJA POLONIA WROCŁAW 0:3 (0:1)