Turniej półfinałowy MP U17 w Gdańsku

Od piątku do niedzieli (31 marca – 2 kwietnia) w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, rozgrywany będzie półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek U17.

Już teraz sezon 2022/23 w wykonaniu juniorek Ślęzy Inplag Wrocław możemy uznać za bardzo udany. Przypomnijmy, że nasza drużyna, w której nie ma zawodniczek z górnego dla tej kategorii wiekowej rocznika, a nie brakuje w niej kadetek, zajęła 2. miejsce w rozgrywkach dolnośląsko-lubuskiej ligi juniorek U17, a następnie uplasowała się również na 2. miejscu w turnieju ćwierćfinałowym MP U17, rozegranym w Wołominie. Teraz, już w półfinale, młode koszykarki Ślęzy tak naprawdę nic nie muszą, a tylko mogą. W wyniku losowania Ślęza trafiła do bardzo mocnej grupy, w której znalazł się m.in. aktualny Mistrz Polski, zespół Szkoły Gortata Politechnika Gdańska, a także piąta drużyna ubiegłorocznego turnieju finałowego, GTK Gdynia. Te dwie ekipy z trójmiasta są tęż niewątpliwie faworytami do awansu do turnieju finałowego, co nie oznacza jednak, że już w tym turnieju są. Sport lubi przecież niespodzianki, a być może o takową postara się Ślęza. Jeśli jednak żółto-czerwonym takowej sprawić się nie uda, to też nic złego się nie stanie. Ważne, by dziewczyny, grając na luzie i bez presji, zagrały najlepiej jak potrafią. Tego od nich oczekujemy.

Przedstawmy trochę bliżej przeciwników Ślęzy Wrocław :

SZKOŁA GORTATA POLITECHNIKA GDAŃSK – Aktualny Mistrz Polski. W rozgrywkach Pomorskiego Związku Koszykówki, zespól ten zajął 2. miejsce z dwoma porażkami (obie z GTK) na koncie. W rozegranym w Bochni turnieju ćwierćfinałowym, drużyna z Gdańska odniosła trzy wysokie zwycięstwa i oczywiście zwyciężyła w tych zawodach.

GTK GDYNIA – 5. miejsce w ubiegłym sezonie. Najlepszy zespół rozgrywek Pomorskiego Związku Koszykówki, w których odniósł komplet zwycięstw. GTK z racji rozstawienia, nie musiało uczestniczyć w turniejach ćwierćfinałowych.

BASKET 4EVER KSAWERÓW – W rozgrywkach obejmujących zespoły z woj. Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego, Basket zajął 4. miejsce z bilansem 8. zwycięstw i 6. porażek. W rozegranym w Zielonej Górze turnieju ćwierćfinałowym, drużyna z Ksawerowa zajęła 2. miejsce z bilansem 2. zwycięstw i 1. porażki.

W teorii wygląda to tak, że awans do turnieju finałowego powinny uzyskać zespoły z trójmiasta, a Ślęza z Basketem powinna rywalizować o 3. miejsce. To jest jednak teoria, która jak wiemy, często się różni od praktyki i tego się trzymamy.