Udana wyprawa do Szprotawy

W rozegranym w Szprotawie meczu rozgrywek ligi młodziczek, Ślęza III BFD Wrocław wygrała z miejscową Szprotavią 84:39.

Trener Mikołaj Michalak – Udany wyjazd do Szprotawy. W lidze U13 zespół Ślęzy III kolejny raz poradził sobie z rok starszymi przeciwniczkami. Pomimo ostatecznego wyniku należy pochwalić przeciwniczki, szczególnie za pierwszą połowę , w której grały z dużą energią, a wynik był na styku. Dopiero pod koniec drugiej kwarty udało nam się uciec przeciwnikowi. Na drugą połowę to Ślęza zachowała więcej sił, co za owocowało koncertową grą w obronie i skutecznym atakiem. Najlepszym strzelcem zespołu była Maja Poprawska (28 pkt). Warto znów wspomnieć o celnych rzutach za 3. Tym razem dwukrotnie trafiała Małgorzata Mikołajczyk, po razie trafiały Gosia Gryszko i wspomniana Maja Poprawska.

SZPROTAVIA SZPROTAWA – ŚLĘZA III BFD WROCŁAW 39:84 (11:23, 11:22, 6:24, 11:15)

Ślęza III – Poprawska 28 (1), Beksińska 12, Mikołajczyk 10 (2), Wrońska 7, Michalska 6, Kubik 5, Gryszko 5 (1), Kudrzycka 5, Lewicka 2, Kuśmińska 2, Gozdalska 2, Sokołowska.

Ślęza II zagrała w Gorzowie i zgodnie z przewidywaniami, nie sprostała zdecydowanemu faworytowi.

ENEA AZS AJP GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA II BFD WROCŁAW 134 – 24 (31:6, 41:2, 18:10, 44:6)

Ślęza II – Jakubiak 8, Tito 4, Seweryniak 4, Burban 4, Bulska 3, Modliszewska 1, Matuła, Jajuga, Michalak, Piasecka, Wilkosz.

Sponsorem drużyn Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław w ligach kadetek i młodziczek jest Grupa PZU, inicjator programu Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wspiera związki, kluby i organizacje sportowe.