Udany weekend młodych koszykarek Ślęzy

Dużo działo się w minionych dniach w młodzieżowej koszykówce w żeńskim wydaniu.

6. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Juniorek

ENEA AZS AJP GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA INPLAG WROCŁAW 53:54 (12:17, 11:17, 12:12, 18:8)

Ślęza – Suwała 15 (1), Murat 12 (1), Wołowiec 9, Koryzna 5, Kochajkiewicz 4, Kotwicka 3, Kaciuba 2, Surowiec 2, Prędka 2, Gąssowska, Gliniak

Na próbę nerwów wystawiły kibiców juniorki Ślęzy. Po dwóch pewnie wygrany kwartach, nic nie zapowiadało, że w tym starciu dojdzie do dramatycznej końcówki. W trzeciej odsłonie było jeszcze wszystko pod kontrolą, ale w ostatnich 10. minutach gospodynie ruszyły do odrabiania strat, ale ostatecznie, wrocławianki zachowały zimną krew i wygrały mecz najmniejszą z możliwych różnic punktowych.

MKS POLKOWICE – ŚLĘZA II WROCŁAW 78:69 (12:16, 21:13, 23:19, 22:21)

Ślęza II – Krzysztofik 16, Salovarova 12 (1), Machocka 12 (1), Beharier-Mróz 10, Tito 7, Michalska 7, Wiśniewska 3 (1), Łaskawy 2, Mech, Konarzewska

Jak powiedział nam trener Waldemar Gawlik, w tym meczu zaangażowania dziewczynom nie brakowało do samego końca. Główną przyczyną porażki była jednak fatalna skuteczność naszych zawodniczek przy rzutach osobistych, bowiem nie trafiły ich aż 27 razy.

4. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Kadetek

BASKET SIECHNICE – ŚLĘZA II ROOF RENOVATION WROCŁAW 58:73 (9:33, 19:11, 13:24, 17:5)

Ślęza II – Tito 15 (1), Salovarova 14, Kudrzycka 10 (2), Lewicka 10, Jakubiak 8 (1), Michalska 6 (1), Gozdalska 6, Sokołowska 4, Czerwonka, Wiloksz Piasecka, Łojek

Na zmianę wygrywały poszczególne kwarty obie drużyny. W pierwszej wrocławianki wygrały bardzo wysoko i w praktyce ustawiły już sobie ten mecz.

4. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Młodziczek

SZPROTAVIA SZPROTAWA – ŚLĘZA BFD WROCŁAW 50:87 (14:20, 16:19, 5:22, 15:26)

Ślęza – Bisek 16, Brzozowska 15, Zaczkiewicz 15, Machocka 12, Klatka 11, Piątkowska 6, Krzeminska 5, Przybyszewska 4, Litwa 3, Polewiak, Preiss

W mocno eksperymentalnym składzie, w którym większość stanowiły zmienniczki, a debiut odnotowała Barbara Polewiak, udał się do Szprotawy zespół Ślęzy. Dziewczyny dały radę, spisując się bardzo dobrze, czego efektem jest wysokie zwycięstwo.

Turniej „Łuczniczka Cup”

Trener Łukasz Bartnicki –
W Bydgoszczy rozegraliśmy pięć wymagających spotkań. Dziewczyny z każdym kolejnym Meczem prezentowały się coraz lepiej. Ostatecznie zajmujemy 5 miejsce. Duże brawa dla wszystkich zawodniczek, walczyły na 100% i zostawiły serducha na boisku. Bezcenna lekcja dla Naszego zespołu.

Nagrody indywidualne

Wyróżniająca się zawodniczka : Pola Murowicka
Najlepsza zawodniczka drużyny: Ania Hladik
Pierwsza piątka turnieju: Janina Berks

Mini-Koszykówka U12

ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW – AK ORŁY WROCŁAW 69:9 (31:0, 14:4, 11:3, 13:2)
ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW – CITRONEX BASKET ZGORZELEC 42:38 (4:4, 14:9, 16:8, 4:17, d.4:0)

Udana inauguracja rozgrywek przez drużynę Ślęzy U12. Bardzo emocjonujący był zwłaszcza mecz z drużyną zer Zgorzelca, w którym o tym kto zwycięży, zadecydować musiała dogrywka.

Zapowiedzi meczów w środku tygodnia.

2. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Juniorek Starszych

ŚLĘZA WROCŁAW – ENEA AZS AJP GORZÓW WLKP. czwartek godz.17:15 AWF (Sala Sportów Walki)

Po raz pierwszy w rozgrywkach U19 zaprezentuje się zespół Ślęzy Wrocław. W tej tak naprawdę mini lidze, rywalizują tylko trzy zespoły. Oprócz Ślęzy są to też gorzowski AZS i wrocławski MKS MOS. Obie te ekipy rozegrały już mecze między sobą i dwukrotnie górą w nich był faworyzowany zespół z Gorzowa. Jak na jego tle wypadnie drużyna Ślęzy ? Przekonamy się w czwartek.

5. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Juniorek

MKS POLKOWICE – ŚLĘZA INPLAG WROCŁAW środa godz.18:00 Polkowice ul. Hubala 3

Tabela i dotychczasowe rezultaty obydwu drużyn, wskazują 1KS jako faworyta tego meczu