WLJS – Cenne zwycięstwo juniorów w Świdnicy

W rozegranym w Świdnicy meczu 3. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z miejscową Polonią Stalą 2:1

Trener Tomasz Woźnicki – Wyrównane spotkanie, które lepiej zaczęło się dla nas, bo w 12 minucie wyszliśmy na prowadzenie po akcji oskrzydlającej Hurkały. Hubert dograł piłkę w pole karne, a tam po zamieszaniu piłkę wpakował do bramki Łoszewski. Do końca pierwszej połowy powinniśmy lepiej wykonywać kontrataki, bo kilkukrotnie wychodziliśmy z przewagą liczebną na połowę przeciwnika. W drugiej połowie obraz gry był podobny. Gospodarze próbowali konstruować akcje, ale nie dochodzili do sytuacji strzeleckich. W 80 minucie jednak przy strzale jednego z piłkarzy ze Świdnicy piłka w polu karnym uderza ręki naszego obrońcy. Gospodarze wykorzystali rzut karny. W 85 minucie meczu po zagraniu Balcerzaka, Szewczyk przelobował bramkarza i do końca meczu nie oddaliśmy już prowadzenia. Drużyna oddała dużo zdrowia w tym meczu i za to należą im się słowa uznania.

POLONIA STAL ŚWIDNICA – ŚLĘZA WROCŁAW 1:2 (0:1)

0:1 Łoszewski 12′
1:1 ? (karny) 80′
1:2 Szewczyk 85′

Ślęza – Banach, Katrycz, Kwiatkowski, Dyrka, Wierzbicki, Stasiak, Balcerzak, Modrzejewski (65′ Szewczyk), Więckowski (75′ Jakubczak), Łoszewski (75′ Lebiodzik), Hurkała (65′ Opatowski)

Zdjęcia z meczu, autorstwa Dariusz Hurkały dostępne są w galerii.