WLJS – Po niesamowitej końcówce derby dla Ślęzy

W zaległym meczu 21. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z FC Wrocław Academy 2:1.

Ten mecz w praktyce można by zrelacjonować od 64 minuty. Wcześniej na boisku działo się niewiele. Co prawda piłkarze obydwu drużyn sporo biegali, ale nic z tego nie wynikało, a kilka oddanych strzałów w tym okresie było takiej jakości, że możemy je spokojnie pominąć. Długo wydawało się, że ten mecz skończy się bezbramkowym remisem. Tak się jednak nie stało, bo po niesamowitej końcówce, komplet punktów powędrował na konto żółto-czerwonych.

Wracamy zatem do wspomnianej 64 minuty. W niej bowiem znakomitą okazję do otwarcia wyniku mieli gospodarze. To, że Ślęza nie straciła gola zawdzięczamy fantastycznej interwencji Huberta Banacha, który w sobie tylko znany sposób obronił uderzenie z kilku metrów. Na kolejne emocje czekaliśmy do 80. minuty. Piotr Kotyla wdał się w drybling z czterema rywalami i jakimś cudem wyszedł z niego zwycięsko i w ten sposób zainicjował akcję, po której Ślęza objęła prowadzenie. Gola zdobył Bartosz Modrzejewski, a asystował mu przy nim Marcel Dzwonik. Niewiele brakowało, by po chwili Ślęza prowadziła już dwoma golami, bowiem jeden z piłkarzy Akademii omal nie pokonał własnego bramkarza. Kolejną okazję nasz zespół miał w 86 min. Filip Balcerzak bardzo ładnym uderzeniem obił jednak poprzeczkę. Arbiter pokazał, że dolicza 3. minuty i gdy już ten czas praktycznie upłynął, FC Wrocław Academy doprowadził do remisu. Sędzia nie zakończył jednak jeszcze meczu i pozwolił 1KS-owi na wznowienie gry od środka. Po nim piłka trafiła do Kotyli, który prostopadłym podaniem obsłużył Modrzejewskiego, a ten uderzeniem w długi róg umieścił piłkę w siatce, a arbiter tym razem gry już nie nakazał wznawiać i odgwizdał koniec spotkania.

FC WROCŁAW ACADEMY – ŚLĘZA WROCŁAW 1:2 (0:0)

0:1 Modrzejewski 80′