WLJS – Przełamanie juniorów

W meczu 22. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z Piastem Żmigród 3:0.

Po trzech z rzędu porażkach, juniorzy Ślęzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Przełamanie nastąpiło w starciu z żmigrodzkim Piastem, a wygrana żółto-czerwonych była jak najbardziej zasłużona.

Już w 2. min kapitalną okazję do otwarcia wyniku zmarnował Krystian Błażewicz, z kilku metrów uderzając nad poprzeczką. Ślęza przeważała i stwarzała sobie kolejne sytuacje. Po centrostrzale Antoniego Stożka, futbolówka odbiła się od słupka, a Łukasz Ziglewski z bliskiej odległości trafił w bramkarza. Goście próbowali uderzać z dystansu, ale nie były to udane próby. W 22 min. Błażewicz ponownie dał się wykazać golkiperowi Piasta, a strzały z dalszej odległości Mikołaja Wawrzyniaka i Ziglewskiego były dalekie od doskonałości. W 32 min. Ślęza przełamała w końcu strzelecką niemoc, gdy po wrzutce Ziglewskiego, Błażewicz skierował głową piłke do siatki. Piast najlepszą okazję w tej części meczu miał w 34 min. gdy grożnie, acz minimalnie niecelnie uderzył jeden z zawodników przyjezdnych. W 36 min. kolejną „setkę” zmarnował za to Błażewicz.

Ślęza kapitalnie weszła w drugą połowę. Już w 47 min. po uderzeniu Wawrzyniaka z rzutu wolnego, bramkarz wypluł piłkę przed siebie, a celną dobitką popisał się Błażewicz. Minęła minuta i Wawrzyniak strzałem po długim rogu sprawił, że 1KS prowadził już 3:0. Więcej goli już w tym meczu nie zobaczyliśmy, choć obie drużyny miały swoje okazje. Najlepszą z nich zmarnował w 88 min. Stożek.

ŚLĘZA WROCŁAW – PIAST ŻMIGRÓD 3:0 (1:0)

1:0 Błażewicz 32′
2:0 Błażewicz 47′
3:0 Wawrzyniak 48′

Ślęza – Gasztyk, Stożek, Wolny (82’Chmielewski), Pietrzyk, Shcheniavskyi, Kociemswki (82’Shevchenko), Ziglewski (75’Mleczak), Flarski, Kraśnicki (75’Stelmaszek), Błażewicz, Wawrzyniak.