WLT U14 – Ślęza się nie zatrzymuje

W meczu 4. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy U14, Ślęza Wrocław wygrała z Olympicem Wrocław 7:1.

W czwartym meczu Ślęza zanotowała czwarte zwycięstwo, wysoko pokonując Olympic. O ile jednak rezultat nas satysfakcjonuje, to gra chłopaków, zwłaszcza w pierwszej połowie, pozostawiała wiele do życzenia. To nie przeszkodziło jednak od przejęcia inicjatywy wraz z pierwszym gwizdkiem. Już w 40 sekundzie pięknym uderzeniem wynik otworzył Iyani Berezowski-Barton. Potem mieliśmy serię uderzeń, które były albo niecelne, albo też rozgrzewały bramkarza Olympicu. Goście też mieli jedną szansę, nie wynikającą jednak z ich dobrej akcji, a błędu naszego bramkarza. W 20 min. Mikołaj Ciesielski z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie, a mimo kilku jeszcze dobrych okazji, do goli już nie oglądaliśmy.

W przerwie trener Wojciech Czwartos musiał przeprowadzić ze swoimi podopiecznymi konstruktywną rozmowę, bo po zmianie stron zagrali już oni zdecydowanie lepiej. W 52 min. Dawid Kotwicki wyłożył piłkę jak na tacy Mateuszowi Walisiowi i było już 3:0. Na kolejne trafienie długo cz3kać nie musieliśmy, bo do 58 min. Jego autorem był Iwo Czyczerski, który skorzystał z dośrodkowania Walisia. Bramki ze stałych fragmentów strzelał dziś Ciesielski, bo do poprzednie z rzutu wolnego, w 68 min. dołożył kolejną, zdobytą bezpośrednio z rzutu rożnego. W 71 min. Waliś kolejny raz obsłużył podaniem Czyczerskiego, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców. To wysokie prowadzenie chyba za bardzo rozluźniło żółto-czerwonych, bo w 76 min. pozwolili oni gościom na oddanie jedynego w tej połowie strzału, który przyniósł im powodzenie w postaci honorowego gola. Festiwal strzelecki 1KS-u zakończył po indywidualnej akcji Filip Dąbrowski, a miało to miejsce w 79 min.

ŚLĘZA WROCŁAW – OLYMPIC WROCŁAW 7:1

1:0 Berezowskii-Barton 1′
2:0 Ciesielski 20′