Wysokie zwycięstwo juniorów na przywitanie nowej ligi

W meczu 1. kolejki rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów, Ślęza Wrocław wygrała z MKS-em Gogolin 6:0.

Zwycięzców się nie sądzi, tym bardziej gdy wygrali oni aż 6:0, ale nie ma co ukrywać, że nasza drużyna dziś nie zachwyciła, grając jak na swoje możliwości, co najwyżej przeciętnie.

Od początku widać było, że obie drużyny dzieli sporo. Ślęza od razu przejęła inicjatywę, ale też zbytnio tempa nie forsowała. Po niezłym, acz niecelnym strzale z dystansu Jakuba Murata, na kolejny strzał czekaliśmy do 19 min. gdy tu obok słupka posłał piłkę Łukasz Krawiec. Ten sam piłkarz wcielił się w rolę asystenta, gdy w 29 min. strzałem głową wynik otworzył Ivan Metlushko. W 33 min. Ivan powinien podwyższyć prowadzenie, lecz będąc sam przed bramkarzem, postanowił go efektownie przelobować, i to uczynił, lecz piłka zamiast wylądować w bramce, minęła ją w niedużej odległości. Chwilę później, ponownie uderzał Metlushko, lecz tym razem bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 40 min. „setkę” zmarnował Wiktor Słowiński. Jeszcze przed przerwą Ślęza strzeliła drugiego gola, a uczynił to Krawiec.

Po zmianie stron wrocławianie troszkę przyspieszyli i częściej zaczęli stwarzać sytuacje bramkowe. Kilku nie wykorzystali, ale pomiędzy 55, a 66 minutą wykazali się wreszcie skutecznością, czterokrotnie umieszczając piłkę w siatce. Szczególnie mógł się podobać gol po potężnym uderzeniu Błażeja Jakóbczyka. Po golu nr 6 i zmianach dokonanych przez trenera, o końcowych fragmentach meczu możemy powiedzieć tylko, że się one odbyły, bo na boisku nic ciekawego w praktyce się nie działo.

ŚLĘZA WROCŁAW – MKS GOGOLIN 6:0 (2:0)

1:0 Metlushko 29′
2:0 Krawiec 45′
3:0 Jakóbczyk 55′
4:0 Metlushko 58′
5:0 Kudelskyi 63′
6:0 Słowiński 66′

Ślęza – Majchrzak, Jakóbczyk, Ulatowski, Krawiec, Słowiński (67’Boczar), Pierożak (67’Sługocki), Murat, Metlushko, Kudelskyi (67’Kuczma), Zawadzki, Bieńkowski (82’Kozachuk)