Zespołom młodzików nie poszło najlepiej

Sobota nie była udanym dniem dla zespołów ,młodzików Ślęzy, zarówno dla tych z kategorii U13, jak też tych z kategorii U12.

8. kolejka I Wojewódzkiej Ligi Młodzików

ŚLĘZA WROCŁAW – ŚLĄSK WROCŁAW 1:2

Bramka: Adrian Janczak

Ślęza – Maciej Rynkun, Patryk Bonisławski, Adrian Bocheński, Igor Anger, Adrian Janczak, Kamil Kasperczyk, Marcel Kowalski, Ksawery Stolarczyk, Tymon Szpaderski, Wojciech Czajkowski, Dawid Kułaga, Konrad Tomaszewski

Trener Gabriel Sołtysiak – Mecz z pierwszym w tabeli zespołem, na plus. Nawiązanie równej rywalizacji i coraz lepsza gra w obronie. Do poprawy czujność przy stałych fragmentach przeciwnika.

6. kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

MOTO-JELCZ OŁAWA – ŚLĘZA III WROCŁAW 5:0 (2:0)

Ślęza III – Bis, Woźniak, Śniegoń, Zgorzyk, Juszkiewicz, Galiński, Parchatko, Bukowski, Gemza oraz Bodetko, Zadworny, Markuszewski

Trener Wojciech Czwartos – Jeśli ktoś popatrzy na wynik, to pomyśli, że było to jednostronne spotkanie. Oczywiście gospodarze wygrali zasłużenie, ale bramki traciliśmy po naszych stratach i nie zachowaliśmy czujności w defensywie w kluczowych momentach. Z chłopaków jestem zadowolony, każdy zagrał na miarę swoich możliwości. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużył Jurek Juszkiewicz.
4. Trójmecz w ramach Wojewódzkiej Ligi Młodzików U12

GÓRNIK POLKOWICE – ŚLĘZA WROCŁAW 2:2
Bramki: Witold Sonnenberg, Bartosz Bieńkowski

FC WROCŁAW ACADEMY – ŚLĘZA WROCŁAW 8:1
Bramka: Patryk Marciniak

Ślęza – Ksawery Urycki, Filip Tracichleb, Kamil Soszka, Bartosz Bieńkowski, Kosma Słowiński, Jan Szczepański, Tristan Kłodnicki, Sebastian Mrożewski, Patryk Marciniak oraz Igor Biskup, Filip Twardowski, Filip Sikorski, Witold Sonnenberg

Trener Bartosz Książkowski – Niestety nie był to nasz dzień. W pierwszym meczu przeciwko Górnikowi Polkowice, mimo dobrej gry w pierwszej połowie, tracimy dwie bramki po fatalnych błędach indywidualnych. W drugiej połowie byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, dominującą i tworzącą wiele sytuacji bramkowych. Gospodarzy dwukrotnie uratował słupek i poprzeczka, ale w końcu za sprawą strzału z dystansu Witka Sonnenberga i uderzenia z rzutu wolnego Bartka Bieńkowskiego udaje nam się doprowadzić do remisu.
Do meczu z FC przystępowaliśmy podrażnieni poprzednim wynikiem. Rozpoczęliśmy dobrze, ale niestety zmarnowaliśmy doskonałą sytuacje, kiedy jeden z naszych zawodników nie trafił do pustej bramki. Po około 15 minutach po groźnym wejściu zawodnika rywali, boisko musiał opuścić nasz bramkarz Ksawery Urycki, a w bramce stanął zawodnik z pola. Konsekwencją tego była szybko stracona bramka po strzale z dystansu. Na przerwę zeszliśmy przy wyniku 0:2 i wciąż mieliśmy nadzieję na odwrócenie losu meczu. Niestety dobrze dysponowani rywale szybko nam tę nadzieję odebrali zadając kolejne bolesne ciosy. Bramkę honorową zdobył Patryk Marciniak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął go i posłał piłkę do pustej bramki. Czeka nas sporo pracy, aby wyeliminować błędy które pojawiły się w dzisiejszych meczach. Mamy nadzieję, że nasz dorobek punktowy (12 pkt w 8. meczach) wystarczy, żeby trafić do 1 wojewódzkiej ligi młodzika rocznika 2011.