DLJM – Remis z Polkowicami był w zasięgu Ślęzy

W meczu 1. kolejki rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych Ślęza Wrocław przegrała z KS-em Polkowice 2:3

Początek meczu zdecydowanie należał do gości, którzy raz za razem stwarzali groźne sytuacje bramkowe. Wynik 0:0 utrzymywał się do 24 min, głównie dzięki znakomitej postawie w bramce Wojciecha Mądrego, który w dzisiejszym meczu popisał się wieloma znakomitymi interwencjami. Wrocławianie przebudzili się dopiero w 29 min. gdy stworzyli swoją pierwszą okazję, lecz Bartłomiej Kubiak zamiast zdecydować się na przelobowanie bramkarza, postanowił podać piłkę do kolegi i cała akcja spaliła na panewce. Chwilę potem Bartosz Modrzejewski uderzeniem z rzutu wolnego sprawił sporo kłopotów interweniującemu bramkarzowi z Polkowic. W 31 min. piłkę z prawego skrzydła w pole karne piłkę wrzucił Michał Betta, a dobrze ustawiony Bartłomiej Szewczyk doprowadził do wyrównania. Zaraz po zdobyciu gola Ślęza miała okazje by objąć prowadzenie, lecz Kubiak główkował tuz obok słupka, a Maciej Janduła zmarnował „setkę” nie trafiając w światło bramki. Tuz przed przerwą swoje szanse mieli też polkowiczanie, lecz po raz kolejny bardzo dobrze w bramce spisał się Mądry.

Druga połowa zaczęła się obiecująco dla Ślęzy, która w pierwszych jej minutach przeważała. Niestety, M.Janduła w 47 min. znów zmarnował fantastyczna okazję do zdobycia gola. Zemściło się to bardzo szybko, bo już w 49 min. po kontrataku goście zdobyli gola. Sytuacja 1KS-u stała się jeszcze gorsza w 55 min. Modrzejewski wdał się w niepotrzebną kiwkę na 30m. i po jego stracie poszła akcja po której KS prowadził już różnicą dwóch goli. Po tej straconej bramce piłkarze Ślęzy wyraźnie przygaśli, a że goście mając korzystny rezultat też nie kwapili się do ataku, z boiska przez wiele minut wiało nudą. Emocje zaczęły się znów w samej końcówce, po tym jak Kamil Eliasz wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kacprze Opatowskim. Ostatnie minuty to zmasowany atak wrocławian, z determinacją dążących do zdobycia wyrównującego gola. Już w doliczonym czasie piłkę meczową miał Szewczyk, lecz uderzył niestety niecelnie.

ŚLĘZA WROCŁAW – KS POLKOWICE 2:3 (1:1)