Młodziczki – Jeszcze nie teraz

W meczu rozgrywek ligi młodziczek MOS Ślęza II Wrocław przegrała z MKS-em I Polkowice 48:82

Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, z jak trudnym rywalem mierzyć się będzie młodsza drużyna MOS Ślęzy występująca w lidze młodziczek. MKS Polkowice, to zespół, który nie przegrał dotąd żadnego spotkania, a średnia różnica jaką pokonywał poszczególne zespoły to około 50 pkt. W pierwszym meczu tych zespołów starsze o rok polkowiczanki wygrały z naszą drużyną 96:39, i już choćby ten rezultat pokazywał jak wysoko zawieszona jest poprzeczka w tym spotkaniu przed młodziutkimi wrocławiankami.

Po wyrównanym początku goście uzyskali kilku punktową przewagę, która po 10 minutach wzrosła do 10 oczek. To na co stać nasz zespół pokazała druga kwarta, zdecydowanie najlepsza w wykonaniu MOS Ślęzy w tym spotkaniu. Dziewczyny grały w niej jak równy z równym i w niczym nie ustępowały zdecydowanemu faworytowi. Zbliżyły się nawet do rywalek na odległość zaledwie 7 pkt, a do przerwy ta różnica tylko nieznacznie znów wzrosła.

Druga połowa to już wyraźna dominacja zespołu gości, który bezwzględnie wykorzystywał brak doświadczenia, uczących się dopiero gry w tej kategorii wiekowej podopiecznych trener Ingridy Ryng. Główna bronią MKS-u był przede wszystkim szybki atak, po którym z łatwością zespół ten seryjnie zdobywał punkty.

To spotkanie pokazało, że koszykarki MOS Ślęzy stale czynią postępy, ale też jaku dużo jeszcze przed nimi pracy. Póki co ich występy w rozgrywkach ligowych są dużym zaskoczeniem in plus. Najprawdopodobniej pierwszy etap zakończą w czołowej czwórce, co będzie olbrzymią niespodzianką. Dla porównania dodajmy, że w poprzednim sezonie, nasz wtorkowy przeciwnik – MKS Polkowice, będąc wówczas w podobnej sytuacji jak MOS Ślęza II, czyli będąc zespołem młodszym od reszty stawki, zamykał ligową tabelę nie mając na koncie choćby jednego zwycięstwa. Tymczasem MOS Ślęza zanotowała ich już 5, a przed sobą jeszcze 4. mecze, z których przynajmniej w 3. ma duże szanse by ten doskonały dorobek jeszcze poprawić.

MOS ŚLĘZA II WROCŁAW – MKS I POLKOWICE 48:82 (13:23, 16:16, 7:21, 12:22)

MOS Ślęza – Zieniewicz 14, Niżyńska 11, Strugarek 11, Ryng 6, Szarszaniewicz 4, Baran 2, Blum, Jarosik, Kaszuba-Iwanicka, Łukasik, Nowak, Nowotny.