Pracowita niedziela orlików (rocznik 2013)

W niedzielę drużyna orlików (rocznik 2013) Ślęza Wrocław rozegrała mecz sparingowy oraz rywalizowała w trójmeczu w ramach rozgrywek DZPN Elite.

Trener Marcin Szczepankiewicz – Pierwsza grupa chłopców zagrała ze starszymi kolegami z Parasola Wrocław. Zagraliśmy 3×30 min (4:0, 2:2, 1:0). Bardzo dobra gra zespołu z kilkoma błędami w drugiej tercji. Od początku było widać, że to my dziś chcemy zdecydowanie kreować grę i zdobywać bramki. Bardzo mocny początek, również z pewną grą z tyłu. Mocny środek i wiatr na wahadłach, było widać jakość i moc. Druga tercja, zmiany na pozycjach już spowodowały kilka błędów, ale też chłopcy poczuli się za pewnie. Na szczęście dobra ofensywa pozwoliła zniwelować straty. Trzecia tercja to kolejne testowania,  ale już uważniej z tyłu i cierpliwie z przodu.

Ślęza – Maciek Kowalczyk, Tymek Żyża, Filip Kalinowski, Julek Staniów, Szymon Antczak, Emil Barwicki, Sebastian Backer, Igor Krajewski, Piotr G. (2012), Adrian Zabrzecki, Mateusz Janowski oraz testowani Wiktor i Szymon.

Druga grupa chłopców rywalizowała  ramach rozgrywek DZPN Elite.  Zagraliśmy już w formule 9×9. Minimalne porażki z Zagłębiem Lubin 1:2 i Parasolem Wrocław 0:2. Dla kilku chłopców z kadry B, była to pierwsza możliwość sprawdzenia się w formule 9×9. W tych meczach zagraliśmy odważnie i co cieszy. W meczu z Parasolem do końca graliśmy o bramkę, zabrakło trochę szczęścia, a swoje sytuacje miał też Maciek, nasz bramkarz, który w tym meczu dał dobrą zmianę jako napastnik. Na wyróżnienie w tych meczach zasłużył Przemek, który bardzo mocno pracował w środku.

Ślęza – Oliwier Malerek, Przemek Rybiałek, Igor Krajewski, Bartek Brzosko, Jakub Mioduszewski , Maciek Kowalczyk, Hubert Jelenik, Max Ważny, Mateusz i zawodnik testowany Wojtek.