W ligach młodzików dwa zwycięstwa, remis i porażka

Pierwsze w sezonie zwycięstwo zanotowała Ślęza IV. Swój mecz zremisowała druga drużyna, a porażki doznały młodziczki.

13. kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

ŚLĘZA II WROCŁAW – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 2:2 (0:2)

Bramki – Słowiński, Waniek

Ślęza II – Marcel Bis, Filip Twardowski, Piotr Supkowski, Maciej Śniegoń, Dominik Jarosz, Michał Kabała, Filip Sikorski, Jan Szczepański, Kosma Słowiński, Filip Tracichleb, Kacper Wieczorek, Witold Sonnenberg, Adam Zadworny, Leon Waniek, Sebastian Mrożewski

Trener Grzegorz Buczkowski –  Kontynuujemy passę punktową, choć możemy czuć niedosyt. Pierwszą połowę zagraliśmy solidnie. Choć WKS przeważał, dobrze graliśmy w obronie i potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacje strzeleckie. Dogodnych sytuacji nie wykorzystał Mrożewski, Sikorski trafił w poprzeczkę. Drużyną wstrząsnęły 38 i 39 minuta meczu, kiedy wpierw z pozornie niegroźnej sytuacji tracimy gola na 1:0, a chwilę później po rzucie rożnym przegrywamy już 2:0. W drugiej połowie zagraliśmy odważniej, lecz długo nie mogliśmy przełamać defensywy rywala. W 65 minucie impas przełamał Słowiński strzałem sprzed pola karnego. Wynik ustalił Leon Waniek, który, na 3 minuty przed końcem, wykończył składną akcję zespołu. Zdecydowanie, szkoda straconych bramek. Patrząc jednak na pozytywy, dzisiejszym meczem drużyna zdecydowanie pokazała, że ma charakter i potrafi swoją grą przełamać momenty, w których zwyczajnie „nie idzie”.

0:8 Hirowski (Słowik)

Ślęza III – Haleszczuk, Wardęga, Woźniak, Wawrowski, Szczerbicki, J.Okonowski, M.Okonowski, Słowik, Malerek oraz Chybuk, Parchatko, Pawlicki, Hirpwski.

Bywały mecze, w których ambitna drużyna Ślęzy III była bliska zdobycia punktów, co się jednak nie udawało. Przełom nastąpił w środę w zremisowanym meczu z Piastem Żerniki, a dziś doczekaliśmy się pierwszego, a zarazem jakże efektownego zwycięstwa.

12. kolejka V Okręgowej Ligi Młodzików

SPORTING WROCŁAW – ŚLĘZA IV WROCŁAW (dziewczyny) 14:1

Bramka – Fetter

Ślęza IV – Jaśkowiak, Lehmann, Szala, Fetter, Grenda, Gałęzowska, Wicher, Banaszak, Szczepaniak, Rychlińska

Trener Zuzanna Frączkiewicz – W upalny dzień, z jedną zawodniczką na ławce i bez bramkarki przystępujemy do meczu ligi młodzika. Dziewczyny do ostatniej minuty starały się grać z ogromnym zaangażowaniem. Szacunek dla dziewczyn za dzisiejszy mecz. Takie dni pokazują komu naprawdę zależy na drużynie i kto ma piłkę nożną w sercu.