CLJ U18 – Juniorki wciąż bez punktów

W meczu 2. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U18, Ślęza Wrocław przegrała z Beniaminkiem Krosno 1:3.

Porażkę w Krakowie tłumaczyliśmy brakami kadrowymi, ale dziś okazuje się, że nie była ona dziełem przypadku. Przeciwko Beniaminkowi Ślęza zagrała w mocnym składzie, a mimo to znów przegrała. Ten mecz i ten poprzedni wymaga głębokiej analizy i szukania przyczyn  dlaczego tek się dzieje. Mamy naprawdę dobre zawodniczki, które już niejednokrotnie udowodniły, że w piłkę grać potrafią. Tymczasem dziś zamiast tego mogliśmy odnieść wrażenie, że te dziewczyny nigdy wcześniej ze sobą nie grały.

Na pierwszy i zarazem jedyny strzał w pierwszej połowie w wykonaniu Ślęzy czekaliśmy do 38 min. Oddała go z rzutu wolnego Laura Moeglich, ale bramkarka przyjezdnych bez problemu sobie z nim poradziła. Drużyna z Krosna również niczym szczególnym nie imponowała, ale kilka prób strzeleckich zanotowała, a po jednej z nich, Nikoli Kozyry, piłka obiła słupek. W 43 min. po rzucie rożnych, pechowo piłkę do własnej bramki skierowała Laura Moeglich i był to jedyny gol w tej odsłonie.

Liczyliśmy na to, że po przerwie wrocławianki zagrają lepiej, a pierwsze minuty po wznowieniu gry to potwierdziły. Już w 46 min. po podaniu Julii Zonenberg, do wyrównania doprowadziła Sandra Piotrowska. W 48 min. po świetnej akcji bliska strzelenia bramki była Marta Rozwadowska, a tymczasem w 49 min. Ślęza ponownie przegrywała, gdy po błędzie przy wyprowadzaniu piłki, gola dla Beniaminka strzeliła Weronika Wasilewska. Niestety, po tym straconym golu wrocławianki nie zdołały już się pozbierać, a drużyna z Krosna już w doliczonym czasie, po golu Malwiny Stefanowskiej, przypieczętowała swoje zwycięstwo.

ŚLĘZA WROCŁAW – BENIAMINEK KROSNO 1:3 (0:1)

0:1 Moeglich (samobójcza) 43′
1:1 S.Piotrowska 46′
1:2 Wasilewska 49′
1:3 Stefanowska 90+2′

Ślęza – Śmiechowicz, Szwarc, Stachura, Piekarska (54’Badowska), Rozwadowska, Butwicka, S.Piotrowska, Kuriata (75’Adamska), Brzezińska, Moeglich (46’J.Zonenberg), Polak (46’N.Zonenberg)