Dwa zwycięstwa i dwie porażki młodzików

W sobotnich meczach w ligach młodzików, pierwsza drużyna zwyciężyła w Świdnicy, a w okręgówkach nasze zespoły zanotowały zwycięstwo i dwie porażki.

7. kolejka I Wojewódzkiej Ligi Młodzików

POLONIA-STAL ŚWIDNICA – ŚLĘZA WROCŁAW 0:1 (0:1)

Bramka – Kita

Ślęza – Zabrzecki, Kowalczyk, Żyża, Kalinowski, Backer, Antczak, Gawrecki, Wójcikowski, Wiśniewski oraz Bałd, Janowski, Dąbek, Kita

Trener Marcin Szczepankiewicz – Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie, szybko strzelając bramkę, bo już w 5 minucie. Jej strzelcem był Kita, przy asyście Backera. Później stwarzamy kolejne groźne cztery sytuacje, ale już nic do przerwy nie strzelamy, choć mogło być już szybko po meczu. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy, to kilka groźnych rzutów różnych przeciwnika,  posiadasjącego zdecydowaną przewaga pod względem warunków fizycznych. W drugą odsłonę też dobrze wchodzimy, lecz znów nic nie strzelamy. Ta część meczu to mocna walka, ale boisko na grę kombinacyjną nam nie pozwalało, więc próbowaliśmy utrzymać się przy piłce i cierpliwie czekać na kolejne sytuacje bramkowe bo przeciwnik coraz bardziej się odkrywał. Mieliśmy swoje sytuacje ale i gospodarze też je mieli. Zasłużenie wygraliśmy, choć mecz do łatwych nie należał. Brawo dla chłopców za koncentrację i uważną grę z tyłu. Szkoda kilku niewykorzystanych sytuacji, ale ważne jest jednak nasze przełamanie i zwycięstwo.

7. kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

BUMERANG WROCŁAW – ŚLĘZA II WROCŁAW 4:0

Ślęza II – Malerek, Orszulak, Salwirak, Musiałowski, Wróbel, Wojewódka, Bajor, Dąbek, Duliński oraz Kowalczyk, Noczyński, Barwicki, Kroczak, Chmieliński.

Trener Grzegorz Buczkowski – Wynik lepszy od gry, a to najlepiej podsumowuje ten mecz. Na boisku dziś nie było drużyny, a grupa indywidualności. Tracimy dwie bramki w pierwszych 5 minutach i nie stać nas na podkręcenie tempa, na szukanie wyrównania. Po przerwie mimo ataków, oddajemy 3 strzały na bramkę. Bumerang odebrał nam wszystkie argumenty i zasłużenie wygrał, strzelając nam jeszcze w 32. i 35. minucie. Gratulacje dla nich za dobry mecz.

6. kolejka IV Okręgowej Ligi Młodzików

ŚLĘZA III WROCŁAW – ZENIT MIĘDZYBÓRZ 2:14

Bramki – Ratał, Nowak

Ślęza III – Maciej Kulis, Vlad Melnychuk,  Benon Huk, Gawlikowski,  Antoni Huber, Kacper Zimoch, Nowak Tymon, Szymon Kulis, Filip Pieniak oraz Mateusz Aulich,  Jakub Skowroński, Wiktor Ratał

Trener Aleksy Awencki – Zagraliśmy przeciwko zgranej drużynie, która bardzo dobrze wyglądała organizacyjnie. Nam niestety zabrakło właśnie tej organizacji i skuteczności na połowie rywali. Niestety w drugiej połowie drużyna podłamała się wynikiem i zabrakło zaangażowania do końca, co poskutkowało takim, a nie innym rezultatem.

5. kolejka V Okręgowej Ligi Młodzików

ŚLĘZA IV WROCŁAW – SPORTING WROCŁAW 4:2 (1:1)

Bramki – Kłopocki 2, Bocheński, Woźniakowski

Ślęza IV – Kowalski, Nowakowski, Bocheński, Grzelak, Krzywania, Zdunek, Kłopocki, Smolara, Woźniakowski oraz Lubczyński, Shakirov, Kołodziej, Markowski, Pliszewski, Cierpucha, Gierakowski, Załachowski, Udziankiewicz

Trener Weronika Gorzelińska – Mecz bardzo wyrównany i zacięty. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:1, a w drugiej nastąpił napór rywali, którzy obieli prowadzenie 2:1. Nie podajemy się jednak i w ostatnich 3. minutach strzelamy 3 bramki.