DLM – Młodziczki zgrają wiosną w rozgrywkach ogólnopolskich

Młodziczki Ślęzy Wrocław w rozegranych dziś meczach wygrały z Zagłębiem FemGolem Lubin i przegrały ze Śląskiem Wrocław. Nasze dziewczyny zagrały też mecz ligowy z chłopcami.

DLM

ŚLĘZA WROCŁAW – ZAGŁĘBIE FEMGOL LUBIN 3:2 (1:0)

1:0 Błachaniec 25′
1:1 ? 27′
2:1 Banaszak (Błachaniec) 28′
3:1 Bartosińska (Raus) 37′
3:2 40′

ŚLĘZA WROCŁAW – ŚLĄSK WROCŁAW 0:9 (0:6)

Ślęza – Kiziulewicz, Banaszak, Raus, Bartkowiak, Bartosińska, Błachaniec, Ickowicz, Kaczor, Prokopenko, Piskorska, Całka, Świto, Mbise

Trener Zuzanna Frączkiewicz – Dzisiejsze rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Młodziczek były sprawdzianem dla naszych postępów. Potrzebowaliśmy zwycięstwa, aby awansować do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Dziewczyny z wielkim zaangażowaniem i chęcią wygranej podchodzą do pierwszego meczu. W ostatniej akcji pierwszej połowy Laura Błachaniec zdobywa przepiękną bramkę z połowy boiska. W drugiej połowy wymieniamy z Zagłębiem cios za ciosem, wygrywamy w ostateczności 3:2. Ten mecz kosztował zawodniczki wiele sił i zdrowia, co było widać w derbowym meczu ze Śląskiem. Przeciwniczki lepsze od nas fizycznie wykorzystywały nasze mniejsze skupienie oraz opadnięcie z sił i przegrywamy 0:9. Gratuluję dziewczynom awansu, dziękuję rodzicom za wielkie wsparcie i kulturalny doping. Pracujemy dalej i chcemy jeszcze więcej!

8. kolejka VI Okręgowej Ligi Młodzików

ŚLĘZA V WROCŁAW (dziewczyny) – POLONIA II WROCŁAW (chłopcy) 1:11 (1:3)

Bramka – Wicher

Ślęza V – Smolarczyk, Najda, Probala, Szczepaniak, Siry, Tymczenko, Januszewicz, Wicher, Dobosz, Jaśkowiak

Trener Zuzanna Frączkiewicz – W tym meczu zagrały trampkarki, które na co dzień nie grają w CLJ. Grały z zaangażowaniem, okazywały radość podczas grania w piłkę. Chłopcy z drużyny przeciwnej byli bardziej skuteczni, a na domiar złego kontuzji doznała nasza bramkarka. Dziękuję dziewczynom za mecz i cieszę się, że mogły złapać kolejne bardzo ważne minuty.