CLJ U16 – Piękne zakończenie rundy jesiennej

W meczu 9. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U16, Ślęza Wrocław wygrała z Rolnikiem B.Głogówek 5:1.

Trener Aleksandra Kaczor – Mecz od początku dość nerwowy po obu stronach i wyrównany. Swoją szansę na bramkę przeciwniczki wykorzystały w 11 minucie gry po uderzeniu z rzutu wolnego. Zespół dobrze na to zareagował. Zaczął lepiej i wyżej bronić oraz kreować w ataku. Do zdobycia bramki brakowało dokładnego ostatniego podania oraz często lepszego ustawienia tak by sędzina nie była zmuszona odgwizdać spalonego. Najbliżej strzelenia gola była Aleksandra Kwilecka, która swoją próbę strzału okupiła dotkliwą kontuzją kolana po faulu jednej z obrończyń. Do końca pierwszej połowy dziewczynom nie udało się wyrównać ale złapały rytm gry i zaczęły dominować rywalki. Druga połowa należała już tylko do nas, a zespół swoją oddaną grę i wszystkie bramki zadedykował kontuzjowanej Oli. Dziewczyny zwycięstwo zagwarantowały sobie przede wszystkim wysokim pressingiem oraz kreatywnością w ataku. Strzelanie rozpoczęła Agata Ziembińska w 43 minucie po podaniu z bocznego sektora od Jadwigi Śródki. Na prowadzenie w meczu wychodzimy po pięknym uderzeniu Oliwii Batko z trzydziestego metra. Kolejne dwie bramki to efekt wykorzystania błędów przeciwniczek. Najpierw w 57 minucie Alicja Cicha dostaje piłkę od bramkarki z Rolnika, później rzut karny trafia Kapitan Maja Stasik po zagraniu ręką obrończyni. W końcówce spotkania bramkę dokłada jeszcze Alicja Cicha. Rundę jesienną kończymy zwycięstwem ale pomimo dobrej gry na naszych twarzach uśmiech mieszał się ze smutkiem i obawami o naszą koleżankę. Ola sercami jesteśmy z Tobą!

ŚLĘZA WROCŁAW – ROLNIK B.GŁOGÓWEK 5:1 (0:1)