CLJ U15 – Derby dla Ślęzy

W meczu 5. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U15, Ślęza Wrocław wygrała ze Śląskiem Wrocław 3:1.

W piątym meczu Ślęza odniosła piąte zwycięstwo, tym razem pokonując w derbowym starciu drużynę Śląska Wrocław. O ile wygrana nas bardzo cieszy, to poziom jaki zaprezentowała dziś nasza drużyna, zwłaszcza w drugiej połowie, już mniej. Z drugiej strony patrząc, trzeba być jednak zadowolonym, że mimo słabszego dnia, nasze młode piłkarki i tak potrafiły wygrać, a ich zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone, bo były one po prostu lepsze od swoich przeciwniczek.

Ślęza od początku przejęła inicjatywę w tym starciu, lecz niespodziewanie, to Śląsk już w 5 min. objął prowadzenie po trafieniu Marii Ostapinki. Już po minucie mógł być remis, lecz bramkarce gości, udało się zatrzymać piłkę na linii bramkowej. W 8 min. już uczynić tego nie zdołała po uderzeniu Nadii Jakubowskiej, którą podaniem obsłużyła Sandra Piotrowska. Kolejne minuty to dobra gra żółto-czerwonych, które raz za razem tworzyły dobre okazje by strzelać gole, lecz niestety skuteczność nie była dziś ich mocnym atutem. Ślęza do przerwy mogła strzelić jeszcze kilka bramek, ale udało się to uczynić tylko raz, gdy po dośrodkowaniu Agaty Ziembińskiej, piłkę do siatki posłała Aleksandra Bondarewicz.

ŚLĘZA WROCŁAW – ŚLĄSK WROCŁAW 3:1 (2:1)

0:1 Ostopinka 5′
1:1 Jakubowska 8′
2:1 Bondarewicz 40+4′
3:1 Piotrowska 80′

Ślęza – Mason, Szot, Bondarewicz (80+3’Wróbel), Łatkowska (73’Graba), Łapajerska (69’Batko), Ziembińska (80+2’Dycewicz), Piotrowska, Marynowicz, Adamska, Szwarc Jakubowska(73’Kocik)