CLJ U15 – Jakże niewiele zabrakło

W meczu 3. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U15, Ślęza Wrocław przegrała z GKS-em Gieksą Katowice 1:2.

Wydawać się by mogło, że gdy do Wrocławia zawitał Mistrz Polski, to w meczu z nim Ślęza niewiele będzie miała do powodzenia. Tymczasem już po zakończeniu tego meczu, nie ukrywamy dużego niedosytu, bowiem nasze dziewczyny, były bliskie bardzo dużej niespodzianki, a by tak się stało zabrakło kilku minut.

Dziewczyny z Katowic przeważały w pierwszej połowie dosyć wyraźnie, choć wielu naprawdę klarownych sytuacji do strzelenia bramek nie stworzyły, a gdy takowe już się nadarzyły, to albo posyłały piłkę poza obręb bramki, ale też znakomicie spisywała się Jadzia Gan. Świetnie też spisywały się pozostałe wrocławianki, które grając niezwykle ambitnie, utrudniały katowiczankom rozgrywanie akcji. Do przerwy kibice goli nie zobaczyli, a po zmianie stron spotkanie się wyrównało, a żółto-czerwone coraz śmielej zaczęły atakować. Jako pierwszy gola strzelił jednak GKS, a miało to miejsce w 50 min. Na odpowiedź Ślęzy długo czekać nie musieliśmy, bo do 55 min. Wtedy właśnie, Ada Butwicka uderzyła z rzutu wolnego, a bramkarka odbiła piłkę na poprzeczkę, a ta od niej się odbiwszy wylądowała pod nogami Moniki Piekarskiej i na tablicy wyświetlił się wynik 1:1. W 69 min. niewiele brakowało, by Ślęza objęła prowadzenie, lecz piłka po strzale Gosi Rogus z rzutu wolnego, w niewielkiej odległości minęła słupek. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, faworyt tego starcia, zespól GKS-u zdołał jeszcze raz przeprowadzić akcję, po której piłka wpadła do bramki.

Szkoda, tak bardzo szkoda, że nie udało się tego meczu zremisować, choć było ku temu jakże blisko. Z postawy naszych piłkarek możemy być jednak dumni, bo skazywane z góry na porażkę, potrafiły mocno postawić się najlepszemu zespołowi w naszym kraju.

ŚLĘZA WROCŁAW – GKS GIEKSA KATOWICE 1:2 (0:0)