CLJ U18 – Miłe złego początki

W meczu 5. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U18, Ślęza Wrocław przegrała z Czarnymi Sosnowiec 1:3.

Początek meczu nie wskazywał, że będziemy świadkami pierwszej w tym sezonie porażki Ślęzy. Nasza drużyna weszła w ten mecz znakomicie. Już w 2 min. Monika Piekarska zagrała piłkę na prawą stronę do Julii Ciesielskiej, a ta dośrodkowała ją w pole karne, gdzie znajdowała się Wiktoria Gąsiorek i po jej strzale Ślęza objęła prowadzenie. Kolejne minuty to fajna gra wrocławianek, które raz za razem tworzyły sytuacje, których nie potrafiły jednak pozytywnie, czyli strzelonym golem, zakończyć. Z biegiem czasu impet ataków żółto-czerwonych osłabł i coraz częściej do głosu zaczęły dochodzić sosnowiczanki. W 31 min. do wyrównania doprowadziła mająca za sobą występy w Ekstralidze, Zuzanna Grzywińska. Jeszcze przed przerwą swoich okazji nie wykorzystały Julia Brzezińska i Julia Ciesielska, a w 44 min. nasz zespół przed utratą bramki uratowała dwoma doskonałymi interwencjami, Wiktoria Gazda.

W drugiej połowie zespołem lepszym był ten z Sosnowca, który już w 55 min. ponownie za sprawą gola strzelonego przez Zuzannę Grzywińska, objął prowadzenie. Ten stracona bramka nie pobudziła wrocławianek, a co gorsza, szybko mogły one stracić kolejne. W 61 i 66 min. drużyna gości miała dwie znakomite okazje. Przy pierwszej po strzale z kilku metrów, piłka przeleciała nad poprzeczką, a przy drugiej, od tej poprzeczki się odbiła. Gdy w 73 min. Natalia Dunajewska strzeliła trzeciego gola dla Czarnych, było już praktycznie po meczu.

ŚLEZA WROCŁAW – CZARNI SOSNOWIEC 1:3 (1:1)

1:0 Gąsiorek 2′
1:1 Grzywińska 31′
1:2 Grzywińska 55′
1:3 Dunajewska 73′

Ślęza – Gazda, Ciesielska (81’Munzadi), N.Zonenberg, Butwicka, Gąsiorek, Rogus (56’Adamska), J.Zonenberg (81’Mikos), Piekarska (46’Król), Piętoń (69’Jakubowska), Rozwadowska (56’Krok-Orzechowska)